ERZURUM ÜLKÜCÜ, BOKSÖR BİR DEĞERİNİ AZİZ KILIÇ'I NAZİLLİ'DE TOPRAĞA VERDİ.

Ülkücü ve Boks Camiası yasta

 

1955 yılında Erzurum'da dünya'ya gelen Aziz Kılıç, Aslen Aşkale İlçemiz eşraflarından Ali Kılıç'ın oğlu Osman Gemalmaz'ın torunudur. İş hayatına Ağır Bakımda başlayan Aziz Kılıç, bir süre sonra Emniyet Teşkilatına geçti. Emniyet Teşkilatında uzun yıllar başarılı görevlerde bulunan hemşehrimiz Aziz Kılıç uzun süre Başbuğ Merhum Alparslan Türkeş'in yakın korumalık görevini layıkıyla yaptı. Nazilli İlçe Emniyet Müdürlüğünde Terörle Mücadele son görevini tamamlayarak emekli olan Aziz Kılıç, Emekli olduktan sonra da Boks sporunu yaşatmak için Nazilli Boks İhtisas Spor Kulübü Derneği Başkanlığı görevini yaptı. Öte yandan Uluslar arası Boks Hakemi olan Aziz Kılıç, yakalandığı koronavirüs hastalığından kurtulamayarak geçtiğimiz gün Aydın'ın Nazilli ilçesinde yaşama gözlerini yumdu.

 Aziz Kılıç için Nazilli Eğriboyun Mezarlığı’nda Covid-19 tedbirleri kapsamında maske, mesafe kurallarına uygun olarak cenaze töreni düzenlendi. 

Uzun yıllar Erzurum'da yaşamış ve Erzurumlu olmaktan her fırsatta gurur duyduğunu ifade eden Merhum Aziz Kılıç'ın Cenazesinin Erzurum'a getirlmemesi sevenleri tarafından büyük üzüntü ile karşılandı.

Bizde Haber 25 Gazetesi ailesi olarak Merhuma Allah'tan rahmet kederli ailesine başsağlığı dileriz. 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

  • Çarşamba -12 ° / -21 ° Parçalı bulutlu
  • Perşembe -13 ° / -24 ° Güneşli
  • Cuma -9 ° / -25 ° Güneşli