ERZURUM ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ HEMEN DERHAL ACİLEN İVEDİLİKLE VE DEREKAP DENETLENMELİ

ERZURUM ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ (OSB) yetkililerinin bu konu hakkında acilen kamuoyunu bilgilendirmesi bekleniyor

 

 

Erzurum işsizlik sorunu ile boğuşurken, bu işsizliğe çözüm bulma noktasında çözüm ortaya koyma mecburiyeti olan Erzurum Organize Sanayi Bölgesi ise vatandaşça sorgulanıyor. TEŞVİK alan bazı isimlerin fabrika yapmadıkları iddia ediliyor.

ERZURUM ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ´ndeki yapılanlarla ilgili Haber Merkezimize gelen garip bir o kadar da tuhaf iddialar şaşkınlık oluşturuyor. OSB´da bazı insanların TEŞVİK almak için NAYLON FABRİKA açıkgözlüğünü ortaya koydukları vurgulanıyor.

Etrafı sadece duvarlarla çevrili, kapı ve pencereleri takılı lakin içinde iş yapılmayan bazı yapıların arttığı ve bunlarında devletten teşvik aldığı iddia ediliyor.

OSB kaynaklı Haber kaynaklarımızın bize bildirdiklerine göre, TEŞVİK alan bazı firma dosyalarının da içinin boş olduğu yönünde. Sadece girişte ismin olduğu lakin dosya içinde devletin istediği işleyişin olmadığı belirtiliyor.

ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ (OSB) yetkililerinin bu konu hakkında acilen kamuoyunu bilgilendirmesi bekleniyor. NAYLON FABRİKALARIN olup olmadığı ve bunların ne tür teşvik aldıklarını açıklayarak kamuoyunda konuşulan konuları aydınlatmaları isteniyor.

Yine OSB yetkililerinin bazı imtiyazlı isimlere arsa tahsislerini yaptıkları ve karşılığını alıp almadıkları gündeme gelmiş lakin OSB yetkililerinde net açıklamalar gelmemişti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

  • Pazartesi -1 ° / -17 ° Parçalı bulutlu
  • Salı 0 ° / -16 ° Bulutlu
  • Çarşamba 1 ° / -11 ° Bulutlu