Erzurum

06.12.2021

  • İMSAK 05:45
  • GÜNEŞ 07:15
  • ÖĞLE 12:11
  • İKİNDİ 14:36
  • AKŞAM 16:57
  • YATSI 18:21

Cumhurbaşkan Erdoğan ile 39. Muhtarlar Buluşması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Suriye´nin kuzeyinde bir devlet asla kurdurtmayız. Bu vatanı bölmeye çalışanlara her tarafı mezar ederiz" dedi.

 

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi´nde 39. Muhtarlar Toplantısı´nda konuştu.

CHP´ye eleştiren Erdoğan, "Suriye´nin kuzeyinde PYD ve YPG´ye sözde bir devlet asla kurdurtmayız. Bu vatanı bölmeye çalışanlara her tarafı mezar ederiz." dedi.

Erdoğan´ın konuşmasından satır başları;

Bu buluşmamızı ülkemizdeki tüm muhtarlarımızla kucaklaşıncaya kadar devam ettireceğiz. Muhtarlarımızın hem mahallelerindeki hem de kurumlar nezdindeki itibarlarının zaten olması gereken seviyeye çıktığı haberlerini alıyorum. 

Sandıktan başarı ile çıkmak her babayiğidin harcı değildir. Seçimle göreve gelenlerden bazıları ile anlaşamıyor olabiliriz. Milletimize bunu anlatıp izah ederiz. 

Yeni yapılmakta olan binamızda aynı anda 2 bin kişiye hitap etme, ikramımızı yapma imkanımız olacak. Çok daha seri bir şekilde bu toplantılarımızı devam ettireceğiz. 

"SON 16 YIL KOLAY GEÇMEDİ"

Türkiye´nin son 16 yılı hiçbirimiz için kolay geçmedi. İlk sınavımızı 2002 yılında, partimin iktidar olduğu, şahsımın yer alamadığı garip durumda verdik. 

"OHAL´LE BİRLİKTE BÖLGEYİ HUZURA ERDİRENE KADAR BU MÜCADELEYİ SÜRDÜRECEĞİZ"

OHAL. İktidarımızın ilk ayında OHAL´i kaldırdık. Maalesef bölge teröre çok daha farklı bir şekilde tanışma noktasında yol verdi. Şu andaki OHAL´in en önemli özelliği terör örgütlerini defetmek, onları inlerinden bulup çıkarıp gömmektir. 

Çünkü benim Güneydoğu´daki, Doğu´daki halkım, ülkemdeki halkım huzura kavuşmadıkça biz sorumluluğumuzu yerine getirmiş olmayız. 

Benim muhtarlarım kaçırılıyor, öldürülüyorsa biz görevimizi getirmiş olamayız. O yüzden OHAL´le birlikte bölgeyi huzura erdirene kadar bu mücadeleyi sürdüreceğiz.

"İZİN VERMEYİZ"

Biz ülkemiz ve milletimiz için çalışırken FETÖ ihanet çetesinin ordu içindeki mensupları bir darbe girişiminde bulundu. Hemen ardından da Suriye´de kurulmak istenen terör devletinin önünü kesecek hamlemizi yaparak Fırat Kalkanı Harekatı´nı gerçekleştirdik. 

Terör örgütü PYD/YPG´ye sözde devlet kurdurmayız, kurdurmayacağız. Bazıları Kürt devleti diyorlar, benim Kürt kardeşlerim inanıyorum ki, Suriye´nin kuzeyinde böyle bir oluşuma asla fırsat vermeyecektir. 

Bizler 80 milyon tek devletiz. Bu vatanı bölmeyi gayret edenlere biz her tarafı mezar ederiz. Şu anda Suriye´nin kuzeyinde, 2000 kilometrekarelik alan bizim kontrolümüzdedir. 

"CUDİ´DE, GABAR´DA NE YAPIYORSAK, HER YERDE AYNISINI YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ" 

Cerablus´a, Rai´ye, El Bab´a indik. Oradaki 2000 kilometrekarelik alanı kontrol altına aldık. Hedefleri Akdeniz´e ulaşmaktı. Cudi´de, Tendürek´te, Kandil´de, Gabar´da ne yapıyorsak her yerde bunları nerede görürsek aynısını yapmaya devam edeceğiz. 

"BİR TANE "EVET" FAZLA OLURSA BU İŞ BİTİYOR, DEMOKRASİ BU"

Bazıları yazıyor, "şu kadar "Hayır" oyunu nereye koyacaksın?". Geç o işleri. Bir tane "Evet" fazla olursa bu iş bitiyor. Demokrasi bu. Hangisi daha fazla çıkarsa mesele onun lehine bitmiştir. Hazmedemiyorlar. Alışacaklar bu işe. Alışacaklar. Yeter ki biz bir olalım, iri olalım. Hep birlikte Türkiye olalım, bunlara gerekli dersi vermiş oluruz. 

Önümüzdeki sorunları çözmek için ya bir yol bulacağız, ya bir yol bulacağız. Şartları önümüze katıp değiştirerek hedeflerimize ilerleyeceğiz. Biz şurada 15 senede 19 bin 500 kilometre bölünmüş yol yaptık. Su konusunda barajlarda hiçbir zaman olmamış sayıda baraj yaptık.

Her dediklerini yapan bir Türkiye hayali ile yanıp tutuşanlar, biz onurlu ve dik bir duruş sergiledikçe adeta kuduruyorlar. İçimizdeki bazıları ile birlikte bu güçlerin en büyük hayalidir ama biz artık eski Türkiye´ye dönmeyeceğiz. 

"BAZILARI, "HAVALİMANI İSTEMEZÜK" DEDİ, KİM BUNLAR? KOMÜNİSTLER, KOMÜNİSTLER"

Yanlarına havalimanı geliyor, bazıları "havalimanı istemezük" dedi. Yıllarca havalimanı dendi, bunlar "istemezük" dedi. Kim bunlar? Komünistler, komünistler. Bu komünistler, bunlar hiçbir zaman vatansever değildir. Bu tür hizmetleri verdiğiniz zaman çılgına dönüyorlar. 

haber10

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

  • Pazartesi 4.2 ° / -1.1 ° kırık bulutlar
  • Salı 3.1 ° / -3.9 ° Bulutlar
  • Çarşamba 4.5 ° / -3.2 ° Mix snow/rain