ÇOCUKLARINI OKULA GÖNDERECEKLER DİKKAT

Okulların açılış tarihini milyonlarca öğrenci ve velisi merakla beklerken uzmanlardan çocuklarını okula göndereceklere kritik uyarı geldi

 

Çin'de ortaya çıkan ve dünyanın büyük bölümüne yayılan Koronavirüs şüphesi öğrenci velilerinin gündeminden düşmüyor. Öğrenci velilerinin ana gündem maddesi virüsler olurken Bilim Kurulu'ndan çok çarpıcı uyarılar geldi. Hürriyet'ten Fulya Soybaş'ın haberine göre koronavirüs konusunda velilerin dikkate alması gereken tedbirleri sıraladı.

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, 2 gün önce 33 günün ardından vaka sayısının ilk kez 992’ye düşmüş olmasının sevindirici olduğunu ancak mücadelenin bittiği anlamı taşımadığını söylüyor. “1000 ile 900 arasında aslında bir fark yok” diyerek virüsün hâlâ sanıldığından etkili olduğuna dikkat çekiyor ve “Mücadeleyi günlük rakamlar üzerinden değerlendirmek yanlış olur. En azından birer haftalık bloklar halinde düşüş yaşanmalı ki ‘İyi yoldayız’ diyebilelim. Yoksa günlük veriyle konuşmak yanıltabilir. Daha önce de 700’leri gördük ama akabinde artmıştı. Ne zaman sıfırı göreceğiz, o zaman ‘oh’ diyeceğiz” diyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

  • Salı -6 ° / -16 ° Parçalı bulutlu
  • Çarşamba -12 ° / -21 ° Parçalı bulutlu
  • Perşembe -13 ° / -24 ° Güneşli