Büyükşehir´den cenaze hizmetlerinde yeni bir yatırım daha
Erzurum Büyükşehir Belediyesi kentte yürüttüğü yatırım seferberliğine devam ediyor.
Tarih: 18.11.2016 23:23:57

 

 

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen´in, cenaze hizmetlerindeki yüksek kalite öngörüsünü hayata geçiren Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı yürüttüğü proje kapsamında Mezarlık Şube Müdürlüğü´nün yeni hizmet binası ile Kur´an Kürsüsü, düzenlenen sade bir törenle açıldı. Törene Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ile diğer yetkililer katıldı. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ünsal Kıraç, açılışta yaptığı konuşmada, “Hizmetleri ölülerimize de yani dünyadaki hizmetini tamamlayıp Ukba´ya göç eden insanımıza da yapıyoruz” dedi. Genel Sekreter Yardımcısı Kıraç, şunları kaydetti: “Erzurum´da göreve başlayınca değerli Büyükşehir Belediye Başkanımız Mehmet Sekmen´in, ‘Bir bakın mezarlıklarımızın durumu nedir, ne değildir´ şeklindeki talimatlarıyla hemen çalışmalara başladık. Önce bir rapor sunduk, sonra kolları sıvadık; şuanda sizlerin de gördüğü güzel hizmetleri yaptık. Şuan Erzurum´da verilen mezarlık hizmetlerinin hiç biri Türkiye Cumhuriyeti´nde, İstanbul´da dâhil olmak üzere verilmiyor. Bunda çok iddialı konuşuyoruz. Gördüğünüz Kur´an Kürsüsü yontma taştan yapılmış ve burada her gün hafızlar tarafından bir Kur´an-ı Kerim hatmi okunmaktadır. Ülkemizde sadece Topkapı Sarayı´nda 24 saat hatim okunmaktadır. İşte ikincisi de Erzurum´da oldu. İddialıyız, 24 saat Kur´an-ı Kerim´in hatmedilmesi Erzurum´da devam edecek. Bizim bir misyonumuz var; cenazesi olan hemşerimiz buraya geldiğinden itibaren o kişiyi en iyi şekilde karşılayıp, istirahat edeceği salonumuza alıp, onun acısını paylaşmak. Buradaki hocalarımız ona telkinde ve ikramda bulunmak suretiyle belediyemizin misyonunu yerine getiriyorlar. Vizyonumuz ise; ‘Hizmet bizim işimiz´ Biz hizmet yapmak durumunda olan yerel yöneticileriz. Hizmetin en iyisine layık olan Erzurum halkımızdır, Dadaşlardır. Allah´ın izniyle Erzurum halkına hizmetin en iyisini vermek durumundayız.” 
“DOĞUMDAN ÖLÜME KADAR VATANDAŞIMIZIN YANINDAYIZ”
Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, “Doğumdan ölüme kadar vatandaşlarımızın yanındayız” dedi. Başkan Sekmen, şunları kaydetti: “Belediyecilik, doğumdan ölüme kadar vatandaşın hayatını kolaylaştıran, onu rahat ettiren hizmetlerin genel adıdır. Biz de görevi devraldığımızdan itibaren, ‘Bu hizmetleri nasıl kolaylaştırırız, hemşerilerimizi hizmet alırken nasıl mutlu ederiz?´ bunun gayreti içerisindeyiz. Madem doğumdan ölüme kadar vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştırmamız söz konusu, ‘Ne yapabiliriz?´ onun gayreti içerisindeyiz. Hamdolsun Valimiz ve diğer kurum yöneticilerimizle hep beraber el ele bu şehri farklı bir noktaya taşıyacağız. Madem atalarımız burayı bir serhat şehri, bir kale şehri yapmışlar biz de bu kale şehre uygun, bu serhat şehre uygun, kahraman Dadaşlara uygun yatırımları yapmak zorundayız. Allah´ın izniyle bunu el ele, gönül gönüle vererek gerçekleştireceğiz. Bu şehri süratli bir şekilde kalkındırmaya talibiz. Allah´ın izniyle bunu da başaracağız. Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza, Bakanlarımıza, Milletvekillerimize teşekkürlerimi sunuyorum. Son yüzyılın en büyük teşviki şehrimize verildi. Ne kadar teşekkür etsek, ne kadar takdir etsek azdır. Biz bu şehre yatırımları getirebilmek için gece gündüz demeden yoğun gayret gösteriyoruz. Ankara´da bakanlarla, bakan yardımcılarıyla, müsteşarlarla, bürokratlarla görüşmeler ve toplantılar yapıyoruz. ‘Bu şehre yatırımları nasıl getireceğiz, nerede aksaklık var?´ bunun çalışmalarını yapıyoruz. Bu şehri seviyorsak, dedikodu yerine bu şehirde taş üstüne taş koyalım. Biz bu şehri kalkındırmak için çalışıyoruz. Bizim işimiz gücümüz bu şehri kalkındırmak için çalışmaktır. Çalışmaları engellemek için dedikodu yapan insanlara fırsat vermemeliyiz, dedikodu yapanları da susturmalıyız.”
“BÜYÜKŞEHİR TÜRKİYE´DE BİR NUMARA”
Başkan Mehmet Sekmen, Erzurum Büyükşehir Belediyesi´nin yerel yönetimde bir marka olduğunu bildirdi. Başkan Sekmen, sözlerini şöyle sürdürdü: “Belediye hizmetlerinde Türkiye´de öncü konumundayız. Geçen hafta Genel Merkezimiz bana bir rapor sundu. ‘Karneniz bu´ dedi. Türkiye´de bir numarayız. Hamdolsun… Devam edeceğiz, çünkü bizim işimiz bu… Biz sadece dirileri değil ölülerimizi de yâd etmek üzere çalışıyoruz. ‘Âyinesi iştir kişinin lafa bakılmaz´ işte burada 24 saat Kur´an okutuyoruz. Şuanda 24 saat Kur´an okunuyor, inşallah devam edecek. ‘Bizden evvel bu şehre hizmet eden kim varsa hepsinden Allah razı olsun´ diyor, hepsini hürmetle, sevgiyle, saygıyla yâd ediyoruz. Yerel yönetimler, insan topluluklarının ortak ve yerel nitelikteki ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla oluşturulan kurumlardır. İnsan odaklı yönetim anlayışımızın temelinde kuşkusuz vatandaşlarımızın memnuniyeti bulunmaktadır. Erzurum Büyükşehir Belediyesi olarak doğumdan ölüme kadar halkımızın istek, talep ve ihtiyaçlarını yerine getirerek mutlu, müreffeh ve her alanda gelişmiş bir Erzurum için gece gündüz çalışıyoruz. Amacımız; yaşanabilir ve yüksek standartlarda yenilenmiş bir kent inşa etmektir.”
YENİ HİZMET BİNASININ ÖZELLİKLERİ
Sekmen, konuşmasında yeni hizmet binasının özelliklerini de anlattı. Sekmen, şöyle konuştu: “4 gasılhane, 12 morg, 60 kişilik toplantı salonu, müdür odası, bekleme salonu, mescit, erkek imam odası, bayan hocaların odası, arşiv ve diğer birimlerin yer aldığı Mezarlıklar Şube Müdürlüğü Yeni Hizmet Binamız şehrimize hayırlı ve uğurlu olsun. Erzurum Büyükşehir Belediyesi, cenaze hizmetlerinde Türkiye´de model teşkil eden bir konuma ulaşmıştır.
Cenaze definin de ücret almaksızın yerine getirilen bu hizmetlerde temel hedefimiz, yüksek memnuniyet ilkesidir. Bakınız 12 cenaze nakil aracı, cenaze yıkama aracı, 10 erkek ve 3 bayan hocamızla halkımıza en üstün hizmeti sunmaktayız. İzzet ve ikramdan, taziye çadırına, hava ve karayoluyla cenaze nakil işlemlerinden peyzaj ve çevre düzenlemesine varıncaya kadar cenaze hizmetlerinde modern bir kalite standardına ulaştık. Vatandaşlarımızın en acılı gününde ailelerimizin üzüntüsünü paylaşıp, ebediyete intikal eden cenazeler için Kur´an kürsülerinde 24 saat Kur´an-ı Kerim okuyoruz. Doğarken yavrularımız için nasıl ki fidan dikiyorsak, sonsuzluğa uğurladığımız mevtaların ismini de yine fidanla yaşatıyoruz.”
“BÜYÜKŞEHİR ÇOK GÜZEL İŞLER YAPIYOR”
Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu da, Erzurum Büyükşehir Belediyesi´nin çok güzel işler yaptığını kaydetti. Vali Azizoğlu, şöyle dedi: “Geldiğim günden beri Büyükşehir Belediyemizin hizmetlerini sık sık görüyorum. Bu hizmet de dünyadaki ömrünü tamamlamış, ahirete intikal eden kardeşlerimizin acılı ailelerinin ve yakınlarının o esnadaki sıkıntılarını, problemlerini sıfıra indirip, Büyükşehir Belediyesi´nin bu manada çok güzel hizmetler yapmasını temin eden bir yatırım. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Konuşurken arkadaşlar, ‘O kadar güzel ve nezih bir mekân olmuş ki insanın nerdeyse ölesi geliyor´ dediler. Büyükşehir Belediye Başkanımızın ifade ettiği gibi insanın doğumundan ölümüne kadar belediye hizmetleri her zaman lazım… Batı ülkelerinde ölmek gerçekten külfetli ve masraflı… Bir ölüm 5-10 bin dolara mal oluyor. Görüyorsunuz Erzurum´umuzda, Allah geçinden versin, birisi rahmete kavuşunca Büyükşehir Belediyemizin Mezarlık Hizmetleri ekibi o cenazeyi alıyor, cenaze yakınlarına hiçbir külfet ve masraf yaptırmadan tüm işlemlerini ücretsiz yapıyor. Cenaze hizmetleri ve defnini gerçekleştiriyor. Büyükşehir Belediyesi, Erzurum´da yaşayanlar için işlerin hemen hemen hepsini tamamlamış, ölülerin de hizmetlerini en iyi şekilde yapıyor. Hakikaten teşekkür ve tebrik ediyorum. Mezarlığımıza çok güzel ve nezih bir bina yapmışlar. İçerisinin fonksiyonları da gerçekten çok iyi… Ellerine sağlık. Güzel bir yatırım yapmışlar.” Konuşmaların ardından Mezarlıklar Şube Müdürlüğü´nün yeni hizmet binası ile Kur´an Kürsüsü´nün açılışı yapıldı.


Video Tarihi: 18.11.2016 23:23:57

Kaynak:

MEHMET SEKMEN 7 GÜN 24 SAAT İLÇE İLÇE KÖY KÖY DOLAŞIYOR
MEHMET SEKMEN 7 GÜN 24 SAAT İLÇE İLÇE KÖY KÖY DOLAŞIYOR
Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, ilçelerde muhtarlarla istişare toplantıları yapıyor.
AK Parti İl Başkanı Öz´den Bulutlar´a Övgü
AK Parti İl Başkanı Öz´den Bulutlar´a Övgü
Öz, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Orhan Bulutlar´ı makamında ziyaret etti.
Başkan Sekmen "Yılın Belediye Başkanı" seçildi
Başkan Sekmen "Yılın Belediye Başkanı" seçildi
Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, "Yılın Belediye Başkanı" seçildi.
Erzurum Büyükşehir yol yapmak için çetin arazi ve kışla savaşıyor
Erzurum Büyükşehir yol yapmak için çetin arazi ve kışla savaşıyor
Erzurum Büyükşehir Belediyesi, çetin arazi koşulları ve kara rağmen kırsalda yol yapım çalışmalarına devam ediyor.
AZİZİYE´DE ‘SEVGİ YOLU´ BULUŞMASI
AZİZİYE´DE ‘SEVGİ YOLU´ BULUŞMASI
Aziziye Belediyesi ve AK Parti Erzurum Kadın Kolları İl Başkanlığı tarafından “Sevgi yolu” projesi kapsamında hazırlanan hediyeler, mahalle statündeki köylerde öğrencilere dağıtıldı.
MEHMET SEKMEN YÜZ GÜLDÜRMEYE DEVAM EDİYOR
MEHMET SEKMEN YÜZ GÜLDÜRMEYE DEVAM EDİYOR
Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, kentte “Limoncu Murat” olarak bilinen ve sara hastası olan Murat Güvenir´in yüzünü güldürdü.
Palandöken Kaymakamı Yavuz Başkan Bulutlar´ı Ziyaret Etti
Palandöken Kaymakamı Yavuz Başkan Bulutlar´ı Ziyaret Etti
Antalya Vali Yardımcısı iken 30.11.2016 tarihli ve 2016/861 sayılı Müşterek Kararname ile Palandöken İlçe Kaymakamlığına atanan Mehmet Yavuz, Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar´a iade-i ziyarette bulundu.
MUHAMMET CEVDET ORHAN AZİZİYE 2017´DE ALTIN ÇAĞINI YAŞAYACAK
MUHAMMET CEVDET ORHAN AZİZİYE 2017´DE ALTIN ÇAĞINI YAŞAYACAK
Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, 2017 yılında 340 konut, 114 işyerini hak sahiplerine teslim edileceğini, Bahçelievler´de yapılacak yeni konutlar için TOKİ ile protokol imzalayacaklarını söyledi. Orhan, mesire alanı, oyun havuz park ve Ilıca hizmet binası ile kültür merkezinin tamamlanacağını, Gençlik Merkezi´nin ise temelinin atılacağını kaydetti.
Muhammet Cevdet Orhan Bu İşi Biliyor
Muhammet Cevdet Orhan Bu İşi Biliyor
Erzurum´un ve Doğu´nun süper ligdeki tek temsilcisi olan Aziziye Belediyesi Termalspor, ligin ilk yarısında parkeleri salladı. Termalspor, aldığı başarılı sonuçlarla ligin ilk yarısını lider Beşiktaş´ın ardından ikinci sırada tamamladı.
VALİ AZİZOĞLU: ILICA´YA ÇOK YAKIŞTI
VALİ AZİZOĞLU: ILICA´YA ÇOK YAKIŞTI
Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan´ı ziyaret ederek, çalışmaları hakkında kapsamlı bilgi aldı.
Palandöken´e hizmet devam edecek
Palandöken´e hizmet devam edecek
Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, Palandöken Belediyesi´nin hizmetlerini anlatıp vatandaşlarla bir araya geldi.
Ak Parti Palandöken İlçe Başkanlığı danışma meclisi toplantısı yapıldı
Ak Parti Palandöken İlçe Başkanlığı danışma meclisi toplantısı yapıldı
Ak Parti Palandöken İlçe Başkanlığı Kasım ayı daraltılmış danışma meclisi toplantısını tam kadro katılımla gerçekleştirdi.
PALANDÖKEN BELEDİYESİ´NDEN 25 KASIM UYARISI
PALANDÖKEN BELEDİYESİ´NDEN 25 KASIM UYARISI
Palandöken Belediyesi´ne borcu olan vatandaşlar, 25 Kasım 2016 tarihine kadar Palandöken Belediyesi Emlak Müdürlüğüne müracaatta bulunarak belediyeye yönelik borçlarını yapılandırıp, peşin ya da taksitle ödeme fırsatı bulacak.
Palandöken Belediyesinden eğitime büyük yatırım
Palandöken Belediyesinden eğitime büyük yatırım
Palandöken Belediye´si tarafından, Palandöken´de ve köy mahallelerin de bulunan tüm ortaokulların 8. sınıf öğrencilerine (TEOG)Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı için Soru Bankası kitabı dağıttı...
PALANDÖKEN BELEDİYESİ, FİLEDE TOZU DUMANA KATIYOR
PALANDÖKEN BELEDİYESİ, FİLEDE TOZU DUMANA KATIYOR
PALANDÖKEN BELEDİYESPOR NİKSAR SUYU İÇTİ!
Özoğlu Paşa´dan Başkan Orhan´a ziyaret
Özoğlu Paşa´dan Başkan Orhan´a ziyaret
9. Kolordu Komutanı Tümgeneral Mehmet Özoğlu, Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan´ı ziyaret etti.
Başkan Sekmen: ´´AK Gençlik Ak Dava´nın öznesidir´´
Başkan Sekmen: ´´AK Gençlik Ak Dava´nın öznesidir´´
Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, AK Gençliğin AK Dava´nın öznesi olduğunu bildirdi.
YUNUS EMRE´YE YAKIŞIR YENİ YOL HİZMETE GİRDİ
YUNUS EMRE´YE YAKIŞIR YENİ YOL HİZMETE GİRDİ
Palandöken ilçesinin yeni gözdesi olan Yunus Emre bağlantı yolu, çalışmaların tamamlanmasının ardından dünden itibaren hizmete girdi.
Kurtulmuş´tan Başkan Sekmen´e övgü
Kurtulmuş´tan Başkan Sekmen´e övgü
Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, Erzurum Büyükşehir Belediyesi´ni ziyarette Başkan Mehmet Sekmen´i kentteki çalışmalarından ötürü tebrik etti
Palandöken Belediyesi Atletleri Fırtına Gibi
Palandöken Belediyesi Atletleri Fırtına Gibi
Türkiye Atletizm Federasyonun 2016 yılı faaliyet programında yer alan, Doğu Karadeniz Bölgesel Kros Ligi 1. kademe yarışları Samsun´un ev sahipliğinde Canik Doğu park da yapıldı.
AZİZİYE BELEDİYESİ EĞİTİME DESTEĞİNİ SÜRDÜRÜYOR
AZİZİYE BELEDİYESİ EĞİTİME DESTEĞİNİ SÜRDÜRÜYOR
Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, ilçedeki sekizinci sınıf öğrencilerine TEOG seti hediye etti.
Orhan Bulutlar´dan 70 milyon liralık yatırım
Orhan Bulutlar´dan 70 milyon liralık yatırım
Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, belediye yatırımlarını basın mensuplarıyla düzenlediği bir gezi turuyla tanıttı.
Palandöken Belediyesi köyleri nakış nakış işliyor
Palandöken Belediyesi köyleri nakış nakış işliyor
Palandöken Belediyesi, mahalle statüsüne kavuşturulan 25 köyü yazın tozdan, kışın da çamurdan kurtardı. Mahalle köylerin ve mezralarının tamamının sokaklarına kilit taşı uygulaması gerçekleştiren Palandöken Belediyesi, vatandaşların takdirini kazandı.
Aziziye´ye kültür merkezi ve hizmet binası
Aziziye´ye kültür merkezi ve hizmet binası
Aziziye Belediyesi ilçeye yeni hizmet binası ve kültür merkezi kazandırıyor. Ilıca´da yapımı devam eden belediye hizmet binası ve kültür merkezi ilçede önemli bir ihtiyaca cevap verecek.
PALANDÖKEN BELEDİYESİ ÖRNEK BELEDİYECİLİK SERGİLİYOR
PALANDÖKEN BELEDİYESİ ÖRNEK BELEDİYECİLİK SERGİLİYOR
Palandöken Belediyesi tarafından hayata geçirilecek olan "İkinci Kültür Merkezi Projesi" tamamlandığında adeta göz kamaştıracak.
Aziziye Belediyesi köy çocuklarının yüzünü güldürdü
Aziziye Belediyesi köy çocuklarının yüzünü güldürdü
Aziziye Belediyesi, çocukların daha iyi şartlarda oyun oynamaları için merkezdeki çocuk oyun gruplarından köylere de kuruyor. 69 mahalle statüsünde köyü bulunan ve bu bakımdan Erzurum´un en büyük ilçesi konumundaki Aziziye´de köylerin de yüzü gülüyor.
BÜYÜKŞEHİR´DEN İHTİYAÇ SAHİBİ 1750 AİLEYE GIDA KARTI
BÜYÜKŞEHİR´DEN İHTİYAÇ SAHİBİ 1750 AİLEYE GIDA KARTI
Erzurum Büyükşehir Belediyesi, maddi durumdan yoksun olan vatandaşlara gıda kartı verdi.
MHP´DEN BAŞKAN BULUTLARA ZİYARET
MHP´DEN BAŞKAN BULUTLARA ZİYARET
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Erzurum İl Başkanı Nami Karataş ve parti yönetim kurulu üyeleriyle ile birlikte Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar´ı ziyaret etti.
PALANDÖKEN BELEDİYESİ ASFALT ÇALIŞMASINA TAM GAZ DEVAM EDİYOR
PALANDÖKEN BELEDİYESİ ASFALT ÇALIŞMASINA TAM GAZ DEVAM EDİYOR
Palandöken Belediyesi, vatandaşların talepleri doğrultusunda yeni bir hizmet anlayışına imza atarak site ve apartman bahçelerine asfalt serme çalışmalarına aralıksız devam ediyor.
Başkan Orhan: “Hizmet şiarımız; AK Belediyecilik”
Başkan Orhan: “Hizmet şiarımız; AK Belediyecilik”
AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve 24. Dönem Giresun Milletvekili Mehmet Geldi, Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan´ı ziyaret etti.
Büyükşehir´den kente yeni gelen öğrencilere sürpriz karşılama
Büyükşehir´den kente yeni gelen öğrencilere sürpriz karşılama
Erzurum Büyükşehir Belediyesi, üniversite eğitimi için kente gelen öğrencileri “Genç kardeşim Erzurum´a hoş geldin” diyerek karşılıyor.
´´Hizmette zirvenin adresi Palandöken Belediyesi´dir´´
´´Hizmette zirvenin adresi Palandöken Belediyesi´dir´´
AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir AK Belediyeciliğin yerel hizmetlerde emsalsiz bir model oluşturduğunu vurgulayarak, “Belediyecilikte AK Konsept yalnız ülkemizde değil, Batı ülkeleri metropollerinde de ilgi uyandırmış, örnek alınmış ve benimsenmiştir” dedi.
ERZURUM BÜYÜKŞEHİR ÇALIŞIYOR
ERZURUM BÜYÜKŞEHİR ÇALIŞIYOR
Erzurum Büyükşehir Belediyesi Aziziye, Palandöken ve Yakutiye ilçelerine 2 ayda 36 bin 527 ton asfalt serimi yaptı.
Başbakan Binali Yıldırım´dan Büyükşehir´in yatırımlarına tam not
Başbakan Binali Yıldırım´dan Büyükşehir´in yatırımlarına tam not
Başbakan Binali Yıldırım Erzurum Büyükşehir Belediyesini ziyaret etti.
AZİZİYE´DE BAYRAM DOLU DOLU GEÇTİ
AZİZİYE´DE BAYRAM DOLU DOLU GEÇTİ
Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, bayram süresince ilçedeki Şehit ailelerini ziyaret etti, vatandaşlara mezarlıkta gül dağıttı, Ilıca Termal Tesisleri´nde bayramlaşma programı düzenledi.
Bulutlar, “Bu bayram birlik ve beraberliğimize vesile olsun “
Bulutlar, “Bu bayram birlik ve beraberliğimize vesile olsun “
Palandöken İlçe Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, Kurban Bayramı ile ilgili bir mesaj yayınlayarak, vatandaşların bayramını kutladı.
´´Bayram boyunca hizmetler kesintisiz devam edecek´´
´´Bayram boyunca hizmetler kesintisiz devam edecek´´
Palandöken Belediyesi, Kurban Bayramı´na yönelik gerekli tüm tedbirleri aldı. Palandöken´de hem iş makinaları, hem de 143 personelden oluşan özel bir ekip, bayram süresince işbaşında olacak.
Aziziye köyleri kilit taşı ile işliyor
Aziziye köyleri kilit taşı ile işliyor
Aziziye Belediyesi ilçe merkezinde olduğu gibi, köylerde de hizmetlerine devam ediyor. Belediye mahalle statüsündeki köylerin meydan ve sokaklarını kilitli taş ile işliyor, köy konağı-taziye evi ve mahallelerin ihtiyaç duyduğu diğer sosyal donatı ihtiyaçlarını da birer birer gideriyor.
Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen´den önemli mesaj
Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen´den önemli mesaj
Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Sekmen: “Su borçlarını yeniden yapılandırıyoruz”
Sekmen: “Su borçlarını yeniden yapılandırıyoruz”
Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen,vatandaşlardan gelen talep üzerine su borçlarının yeniden yapılandırıldığını ifade etti
Bakan Soylu´dan Başkan Sekmen´e övgü
Bakan Soylu´dan Başkan Sekmen´e övgü
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen´i ziyaret etti. 
Site sahiplerinden Başkan Bulutlar´a ziyaret
Site sahiplerinden Başkan Bulutlar´a ziyaret
Yunus Emre ve Hüseyin Avni Ulaş Mahallesi´nde bulunan Selin ve Sahika siteleri yöneticileri Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutları ziyaret etti.
BİZE ULAŞIN!

/resimler/2015-3/27/0251129723971.jpg

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Erzurum Hava Durumu
Bugün
Parçalı bulutlu
18°
Pazartesi
Parçalı bulutlu
20°
Salı
Sağanak
16°
Çarşamba
Fırtına
15°
Erzurum için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
03:16 05:08 12:22 16:12 19:19 20:56