Bu Yazı Ender Yüncü Tarafından Tarafsız ve Objektif Bir Bakış Açısıyla Kaleme Alınmıştır
Bu Yazı Ender Yüncü Tarafından Tarafsız ve Objektif Bir Bakış Açısıyla Kaleme Alınmıştır
Tarih: 27.11.2019 01:43:30

 

 

AK Parti´de kongre süreci başladı.

Önce İlçe Başkanları ardından da İl Başkanlığı için seçim süreci işleyecek.

Haliyle AK Parti´de Cadı Kazanı Kazanıyor dememiz mümkün. 

Parti içi hesaplaşmalar, Küskünlerin muhalefeti, hizipleşmeler vs. vs....

Bunlara birde Sosyal Medya dedikoduları eklenince her gün bir terane...

Güne gözünü açan bugün sosyal medya da ne paylaşsam da hit olsam diye düşünüyor.

Hiç birşey bulamayan, AK Parti Erzurum İl Başkanı istifa edecekmiş... Etmiş... Duyum aldım... Çok sağlam kaynağım... vs. vs....

Mevcut İl Başkanı Mehmet Emin Öz hakkında hergün bir seneryo, her gün bir entrika...

Şimdi diyeceksiniz ki, "Ateş olmayan yerden duman çıkar mı?" 

Aslına bakarsanız AK Parti Erzurum İl Başkanlığında Ateş değil. Orman Yangını var...

2002 yılında kurulan ve kurulduğu ilk günden bugüne kadar Erzurumluların büyük teveccühünü kazanarak her seçimden yüksek oy oranıyla ayrılan AK Parti, son il başkanı Mehmet Emin Öz´e kadar ne İbrahim Özdoğan´la, ne Hüseyin Tanfer´le, ne Murat Kılıç´la, ne Fatih Yeşilyurt´la bu kadar kötü yönetilmemiş ve bu kadar eleştiri oklarının hedefinde olmamıştı.

Peki eleştiriler haksız ve mesnetsiz mi?

Son iki seçimi baz alacak olursak 2018 yılında gerçekleştirilen Genel seçimler ve 31 Mart´da gerçekleştirilen yerel seçimlerde AK Parti Erzurum´da yerle yeksan olmuştur. 

Erzurum´da İlk Sınavını 2004 yerel seçimlerinde İl Başkanı İbrahim Özdoğan ile veren AK Parti başta Büyükşehir Belediyesi olmak üzere tüm belediyelerde seçim kazanan parti olmuştur.

Akabinde İl Başkanı Hüseyin Tanfer´le seçimlere hazırlanan AK Parti, 2007 Genel seçimlerinde yüzde 68,3 oy alarak 7 olan Milletvekili sayımızın 6´sını AK Parti TBMM´ye gönderme başarısını elde etmiştir.

Yine 2009 yerel seçimlerinde İl Başkanı Murat Kılıç ile Türkiye ortalamasının en yüksek oyunu Erzurum´dan alan AK Parti başarı grafiğini yükseltmeye devam etmiştir.

Yine 2010 yılında İl Başkanı Murat Kılıç ile Referandum seçimlerinden yüzde 86.9 oy alan AK Parti bir rekora imza atmıştır.

Yine 2011 Genel seçimlerine İl Başkanı Murat Kılıç ile seçimlere giren AK Parti yüzde 69,22 oy alarak 7 Milletvekilinden 6´sını kazanmıştır.

2014 yerel seçimlerinde ise İl Başkanı Fatih Yeşilyurt ile başarı grafiğini devam ettiren AK Parti Büyükşehir başta olmak üzere tüm ilçelerde başarısını korumuştur.

2016 yılının sonlarında Fatih Yeşilyurt´dan boşalan AK Parti İl Başkanı Kim Olacak sorusu nihayet sonuçlanarak Erzurum Büyükşehir Belediyesinde Kültür Daire Başkanlığı görevini yürüten ve 2015 yılında yapılan iki seçimde de Milletvekilliği için Aday Adayı olan Mehmet Emin Öz AK Parti İl Başkanlığına getirildi. Göreve geldiği ilk günden itibaren Parti içi hizipleşmeler arttı.

Mehmet Emin Öz´ün artık gözü yükseklerdeydi. İki kez Aday Adayı olup listelerde yer bulamayan Mehmet Emin Öz, İl Başkanlığı koltuğundayken ilk seçimlerde kendisini Milletvekili Adayı olarak ilk sıralara yerleştirmenin derdine düştü. Neyse ki, AK Parti Genel Merkezinden gelen "İl ve İlçe Başkanlarımız Milletvekilliği Aday Adaylığı için İstifa Etmeyeceklerdir." haberi hayallerini suya düşürdü. Tabi bu durum Mehmet Emin Öz´ün hayallerini suya düşürürken, AK Parti´nin de seçim öncesi çalışmalarını sekteye uğrattı. Mehmet Emin Öz ve ekibi seçim çalışmaları süresince sahadan çekildi ve hizipleşmeler arttı bu da 2018 yılında gerçekleştirilen genel seçimlerde sandığa yansıdı. Daha yeni kurulmuş bir Parti Erzurum´dan bir milletvekili çıkararak AK Parti´nin TBMM´deki Erzurum Milletvekili sayısını 4´e düşürdü. 

Mehmet Emin Öz Başkanlığında devam eden AK Parti 31 Mart 2019 tarihinde yapılan yerel seçimlerde de Mehmet Emin Öz´ün Büyükşehir Belediye Başkan adayı olma hayalleri yüzünden yine yerle yeksan oldu.

AK Parti Genel Merkezi tarafından açıklanan Erzurum Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Sekmen ve ekibine karşı koyduğu tavır tutum ve davranışlarından ötürü yeni kurulmuş bir parti´nin şehrimizde 1999 ile 2004 yılları arası Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapmış, şehirde sevilmeyen ve istenmeyen Belediye Başkanı olarak bilinen birisine doksan üç bin oy kaydırmıştır. 

İstatistikleri şöyle bir beyin jimnastiği yaparak göz önüne getirdiğimizde görüyoruz ki, Eleştiri oklarının mevcut İl Başkanı Mehmet Emin Öz´ün üzerinde olması hiç de anormal değil...

Şimdi dönelim konumuzun esasına;

Bu yazı tamamen tarafsız ve objektif bir bakış açısıyla kaleme alınmıştır.

AK Parti´ye şehrimizde gönül veren herkesin ortak fikri önümüzdeki İl Başkanlığı seçimlerinde Mehmet Emin Öz´le devam edilmesindir...

Peki Yeni başkan nasıl Biri olmalıdır?

Öncelikle kamuoyundan aldığımız bilgiler ışığında belirtmem gerekir ki; AK Partililer ve Recep Tayyip Erdoğan´a gönül veren vatandaşlar, AK Parti İl Başkanı olacak kişinin, İRANCI, SÜLEYMANCI, KIRKINCI, MENZİLCİ, İSMAİL AĞACI, NAKŞİBENDİCİ en önemlisi FETÖCÜ ve her hangi bir cemaate bağlı kişi olmamasını istiyor.

Ama görüyorum ki, Bu saydığımız cemaatler alttan alta kulis çalışmaları yürütüyorlar. Herkes kendisine yakın olan bir ismi AK Parti İl başkanlığına getirmek için gizli gizli çalışıyor. (NOT: En etkili ve en çok şehrimizde İRANCI diye adlandırılan grup üyeleri çalışıyor bilgisine ulaştık.)

Olası bir ihtimale bakacak olursak. Yani AK Parti Mehmet Emin Öz´le Erzurum´da devam etmeme kararı alırda yeni bir başkan arayışına giderse...

Erzurum´un en büyük partisi Ak Parti de il başkanı olacak şahısta olması gereken en önemli kriterler nasıl olmalı...

Maddeler halinde sıralamadan önce ısrarla şunu belirtmek isterim. Ben tarafsız bir köşe yazarıyım. Ama bu durum siyasi açıdan, yoksa Ülkemin bekası ve menfaatleri için her zaman tarafım.

Kriterlerim tamamen ülke çıkarlarını ve  bu güzel şehrimizin kalkınmasını, hakkettiği değeri almasını gözeten bir bakış açısını yansıtacaktır.

Şimdi soruyu tekrar soralım.

AK PARTİDE KİMLER BAŞKAN OLMAMALI...!

1- Başta Ülkenin en büyük belası Fetö ile uzaktan yakından asla bir bağlantısı olmamalı. Hatta Sempati daha duymamış olmalı. Çocukları, kardeşleri ve birinci dereceden akrabalarının hiç birisi FETÖ´nün okullarında dahi okumamış olmalı...

Öyle biri var mıdır?

Vardır, vardır...

Arayan bulur. 

2- İrancılar 

3- İsmail ağa cemaati (Cübbeli Ahmet hoca gurubu)

4- Süleymancılar

5- Menzilciler

6- Kırkıncılar

7 Nakşibendiciler

İsmini saydıklarım ülkemizde faaliyet gösteren en etkili cemaat ve tarikatlardır. Bunlarla içli dışlı olanlardan her hangi birini başkan yapacak olursanız, Belirli bir guruba hizmet etmiş olursunuz ama çoğunluğun desteğini de baştan kaybetmiş olursunuz.

Şunu asla unutmayın ilçeleriyle birlikte bir milyon nüfuslu bir şehirden bahsediyoruz. Vebal büyük.

Bu tarikatlardan her hangi birinin adamını  başa getirirseniz en büyük ihaneti yapmış olursunuz.

O zaman bende derim ki Fatih Yeşilyurt´un, Murat Kılıç´ın, Hüseyin Tanfer´in ne suçu vardı?

BİR İL BAŞKANINDA OLMASI GEREKEN ÇOK ÖNEMLİ DİĞER KRİTERLER...

-- Belirli bir grubun adamı değil, Milletin adamı olsun.

-- Adı hiç bir şekilde menfaat gruplarıyla özdeşleşmemiş olsun

-- Çetelerle, mafya gruplarıyla katiyen adı anılmamış olsun

-- Müteahhitlerin, çıkar gruplarının değirmenine su taşımamış olsun.

-- Gururlu, burnu kalkık, küçük dağları ben yarattım havasında olmasın.

-- İnsanlarla kolay diyalog kurabilen, birleştirici, bütünleyici kapsayıcı olsun.

-- Başkanlık elbisesi kendisine bir-iki numara büyük gelip içerisinde kaybolmasın.

-- Etkinliklerde mutlaka protokol içerisinde değil, halkın içerisinde de oturmaya özen göstersin.

--Yürütme organları üzerinde tahakküm edici değil, yol gösterici olsun.

-- Önümüzdeki ilk genel veya yerel seçimde kendisini potansiyel aday olarak görmesin.

--Takım çalışmasına önem versin, sadece kendi aklını uygulanmaktan ziyade oluşacak kolektif aklı uygulasın.

--Yönetim kurulu üyeleri, komisyonlar ve danışmanlarının belirlenmesinde yalnızca kendisi gibi düşünenlerin değil aksi düşünenlerin de bulunmasına özen göstersin. Tarafsız olsun.

--"En büyük genel merkez" değil de, "en büyük halk" felsefesini ilke edinsin.

--Tutum ve davranışları ile değil partiden adam küstürmek, aksine adam kazandırsın.

-- Başta Büyükşehir Başkanı olmak üzere, tüm partili belediye başkanlarıyla barışık olsun.

-- Türkiyenin en büyük partisinin İl Başkanı olduğunu ve Gelişen Büyüyen Türkişye´nin Gerçek Mimarı Recep Tayyip Erdoğan´ın şehrimizdeki temsilcisi olduğunu asla unutmasın.

-- Sadece partililer değil tüm halk bir telefonda kendisine ulaşabilsin.

--Yönetim, yürütme, denetleme kurulları ve komisyon üyelerini birer "dolgu malzemesi" olarak görmesin, asli unsur olarak görsün. Kısaca;

BAŞKANLIKTAN GÜÇ ALMAKTAN ZİYADE, BAŞKANLIĞA GÜÇ VERMELİDİR...

Biliyorum çoğunuzun aklından  “Böyle bir adam bulunamaz.” Düşüncesi geçiyor. O zaman ben de derim ki.

Hem yetim hakkı yiyenlerden, ranttan, iltimastan, torpilden şikayetçi olacaksın, hem de Hz. Ömer´in, Edebali´nin, Ömer Bin Abdulaziz´in adil yönetim anlayışında olanları arayanlara uzak duracaksın.

Arkasından, koskoca AK partinin seçtiği İl Başkanı´na bakar mısınız denecek birini seçin gitsin o zaman.!

Böyle önemli bir sorumluluğu üstlenecek ve AK partiyi Erzurum´da hakettiği konuma yükseltecek, kaybettiği prestijini geri kazandıracak birini hala bulamadıysanız dükkanı kapatın gitsin..!
Kaynak:

Radon Gazı Öldürmeye Devam Ediyor
Radon Gazı Öldürmeye Devam Ediyor
Gerek Dünya Sağlık Örgütü verileri, gerekse Sağlık Bakanlığının verilerine göre akciğer kanserinin ana nedenleri arasında ilk sırayı sigara bağımlılığı alırken, ikinci sırada radon gazı etkilerinden kaynaklı kanserlerin olduğu belirtiliyor.
Af düzenlemesinin detayları belli oldu!
Af düzenlemesinin detayları belli oldu!
Çok tartışılan af düzenlemesine ilişkin ilk detaylar belli oldu
Aziziye´den dijital belediyecilik atağı
Aziziye´den dijital belediyecilik atağı
Aziziye Belediyesi dijital belediyecilik hizmetlerinde de geri adım atmıyor. Son yıllarda popülaritesi artan Türkiye´de pek az belediye tarafından uygulanabilen İnsansız Hava aracı sistemleri ile belediye hizmetleri kervanına Aziziye Belediyesi de katıldı.
Erzurum´da ‘Bin bir hatim´ duası için eller semaya açıldı
Erzurum´da ‘Bin bir hatim´ duası için eller semaya açıldı
Erzurum´u doğal afetlerden korumak için 487 yıl önce başlatılan ´Bin bir hatim´ geleneği kapsamında tarihi Ulu Cami´de cuma namazı öncesi hatim duası yapıldı.
Dizel Araç Türkiye´de yasaklanacak mı?
Dizel Araç Türkiye´de yasaklanacak mı?
Almanya´da başlayan dizel yasakları tüm Avrupa ülkelerindeki şehirlerde yayılıyor. Birçok şehrin getirdiği dizel yasağı sonrası gözler Türkiye´ye çevrildi.
Cuma Hutbesi - 17 Ocak 2020
Cuma Hutbesi - 17 Ocak 2020
17 Ocak 2020 tarihli, "Teknoloji Bağımlılığı ve Sosyal Medya Ahlakı" konulu cuma hutbesi yayınlandı.
Son seçim anketinde dikkat çeken sonuç! 3 parti baraj altında!
Son seçim anketinde dikkat çeken sonuç! 3 parti baraj altında!
Kadir Has Üniversitesi tarafından her yıl yapılan "Türkiye Eğilimleri" araştırmasının sonuçları belli oldu. 26 ilde yapılan ankette 3 parti baraj altında kalıyor.
2020 yeni bedelli askerlik ve dövizli askerlik ücretleri belli oldu
2020 yeni bedelli askerlik ve dövizli askerlik ücretleri belli oldu
Milli Savunma Bakanlığı, 2020 yılı bedelli ve dövizle askerlik şartlarını duyurdu. Buna göre, 30 Haziran 2020 saat 18.00´e kadar uygulanacak bedelli askerlik ücreti 35 bin 54 lira 64 kuruş olarak açıklandı.
Af yasası için geri sayım başladı
Af yasası için geri sayım başladı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, infaz düzenlemesinin birkaç hafta içerisinde Meclis´in gündemine geleceğini söyledi
ERZURUM´UN EMNİYETİ ASLAN GİBİ BİR MÜDÜRE EMANET
ERZURUM´UN EMNİYETİ ASLAN GİBİ BİR MÜDÜRE EMANET
Erzurum´da 14 kilo 450 gram Afyon sakızı ele geçirildi
ERZURUMLUNUN ÇAY KEYFİNE´DE HİLE KATTILAR
ERZURUMLUNUN ÇAY KEYFİNE´DE HİLE KATTILAR
TARIM VE ORMAN BAKANLIĞININ ÖNCEKİ GÜN YAYINLADIĞI HİLELİ ÜRÜNLER ARASINDA BULUNAN ÇAY FİRMALARI ERZURUM´DA HARIL HARIL SATILIYOR.
Millete dana eti diye domuz eti yediren gıda teröristleri şimdi yandı
Millete dana eti diye domuz eti yediren gıda teröristleri şimdi yandı
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, hileli gıdalarla ilgili cezaların caydırıcı olmadığını belirterek, ticaretten men ya da hapis cezası getirilebileceğini açıkladı.
BİNGÜL KARDEŞLER BAŞARIDAN BAŞARIYA KOŞUYOR!
BİNGÜL KARDEŞLER BAŞARIDAN BAŞARIYA KOŞUYOR!
Erzurum´da "Özel Sporcular Türkiye Kayak Şampiyonası" heyecanı... Şampiyonaya 14 ilden katılan 24 sporcu, derece yapabilmek için kıyasıya yarıştı.
Karlıçam Tereyağında süt harici yağa rastlandı
Karlıçam Tereyağında süt harici yağa rastlandı
Tarım ve Orman Bakanlığı, 2020 yılına ait ilk tağşiş listesini kamuoyu ile paylaştı. Taklit, tağşiş veya ilaç etken maddesi tespit edilen toplam 229 firmaya ait 386 parti ürün ifşa edildi. Aralarında Erzurum´dan sadece Karlıçam Firması yer aldı.
Elti-Bibi-Eze Kime Nedir? TRİPOT APO SORDU BAKIN ERZURUMLULAR NE CEVAP VERDİLER
Elti-Bibi-Eze Kime Nedir? TRİPOT APO SORDU BAKIN ERZURUMLULAR NE CEVAP VERDİLER
Elti-Bibi-Eze Kime Nedir? TRİPOT APO SORDU BAKIN ERZURUMLULAR NE CEVAP VERDİLER
OSMAN AKAR SONUNDA...
OSMAN AKAR SONUNDA...
ERZURUM GIDA VE TARIM İL MÜDÜRÜ OSMAN AKAR SONUNDA LÜTFETTİ BAHŞETTİ! TEŞEKKÜR EDİYORUZ
ERZURUM´DA NE NEREDEN ALINIR? ERZURUM´DA  NEREDE NE YENİR?
ERZURUM´DA NE NEREDEN ALINIR? ERZURUM´DA NEREDE NE YENİR?
ERZURUM´DA NE NEREDEN ALINIR? ERZURUM´DA NEREDE NE YENİR?
HORASAN BELEDİYE BAŞKANI ABDULKADİR AYDIN VE ERZURUMSPOR YÖNETİM KURUL ÜYESİ HAYRETTİN AYDIN´IN ACI GÜNÜ
HORASAN BELEDİYE BAŞKANI ABDULKADİR AYDIN VE ERZURUMSPOR YÖNETİM KURUL ÜYESİ HAYRETTİN AYDIN´IN ACI GÜNÜ
HORASAN BELEDİYE BAŞKANI ABDULKADİR AYDIN VE ERZURUMSPOR YÖNETİM KURUL ÜYESİ HAYRETTİN AYDIN´IN ACI GÜNÜ
GURBETTEKİ TÜM ERZURUM DERNEK, VAKIF FEDERASYON VE KONFEDERASYON YETKİLİLERİ SİZE SESLENİYORUZ!
GURBETTEKİ TÜM ERZURUM DERNEK, VAKIF FEDERASYON VE KONFEDERASYON YETKİLİLERİ SİZE SESLENİYORUZ!
ERZURUM DERNEKLERİ, VAKIF VE FEDERASYONLARI KUŞ MEZATI, TESBİH MEZATI, KUMARHANE YA DA OKEY BEZİK SALONU DEĞİLDİR.
ENDER YÜNCÜ´DEN MEHMET SEKMEN MUHALİFLERİNİ ÇOK KIZDIRACAK SÖZLER...!
ENDER YÜNCÜ´DEN MEHMET SEKMEN MUHALİFLERİNİ ÇOK KIZDIRACAK SÖZLER...!
ENDER YÜNCÜ´DEN MEHMET SEKMEN MUHALİFLERİNİ ÇOK KIZDIRACAK SÖZLER...!
HADİ ATALAR GİTTİ AMA...
HADİ ATALAR GİTTİ AMA...
HADİ ATALAR GİTTİ AMA; SİYASETEN YAPTIĞI HATALI ÇIKIŞI KADIKÖY ERZURUMLULAR VAKFI´NIN TARİHİNDE KARA BİR LEKE KARA BİR NOT OLARAK KALACAKTIR...!
HASAN ŞAHİN CEM ATMACA´YA PARMAK ISIRTTI...!
HASAN ŞAHİN CEM ATMACA´YA PARMAK ISIRTTI...!
ERZURUM BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ GENEL SEKRETER YARDIMCISI HASAN ŞAHİN SONUNDA CEM ATMACA´YA PARMAK ISIRTTI...!
KADIKÖY ERZURUMLULAR VAKFININ YENİ BAŞKANI MURAT ŞAHSUVAROĞLU OLDU
KADIKÖY ERZURUMLULAR VAKFININ YENİ BAŞKANI MURAT ŞAHSUVAROĞLU OLDU
KADIKÖY ERZURUMLULAR VAKFININ YENİ BAŞKANI MURAT ŞAHSUVAROĞLU OLDU
İşte Türk insanının Trump´a güven oranı!
İşte Türk insanının Trump´a güven oranı!
Pew Araştırma Merkezi´nin yayınladığı anket sonuçlarına göre bakın Türk insanı ABD Başkanı Donald Trump´a ne kadar güveniyor.
Adalet Bakanı Abdülhamit Gül mahkumlara af için son dakika açıklaması yaptı
Adalet Bakanı Abdülhamit Gül mahkumlara af için son dakika açıklaması yaptı
AK Parti cephesinden infaz düzenlemesi ile ilgili olarak bir açıklama daha gündeme geldi. Binlerce kişinin beklediği düzenlemeyle ilgili konulan Adalet Bakanı Abdülhamit Gül mahkumlara af açıklaması yaptı ve ´henüz teklif yok´ dedi
Cuma Hutbesi - 10 Ocak 2020
Cuma Hutbesi - 10 Ocak 2020
10 Ocak 2020 tarihli, "Peygamberimizin Dilinden Dualar" konulu cuma hutbesi yayınlandı.
Şampiyonluk oranları açıklandı!
Şampiyonluk oranları açıklandı!
Süper Lig´de ligin ilk yarısını zirvede kapayan Demir Grup Sivasspor, 4.50 oranla plase konumuna geçti. Yiğidolar´a şampiyonluk için Galatasaray, Trabzonspor ve Başakşehir´den (7.50) fazla şans tanınıyor.
AK PARTİ´DE İL BAŞKANLARI DEĞİŞİYOR
AK PARTİ´DE İL BAŞKANLARI DEĞİŞİYOR
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile kendisine il başkanları sunumu yapan Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı arasında, esprili diyaloglar yaşandı
4 askerimiz şehit oldu!
4 askerimiz şehit oldu!
Barış Pınarı Harekât Bölgesinde bombalı araç saldırısı sonucunda 4 askerimiz şehit oldu.
OSMAN AKAR DAYANAMADI SONUNDA AÇIKLADI
OSMAN AKAR DAYANAMADI SONUNDA AÇIKLADI
Erzurum Tarım ve Orman İl Müdürü Osman Akar, 285 çay ve kahvehanelerde denetim yapılmış, bu denetimlerden alınan numunelerden 3 adedi sonucu olumsuz çıkmış, bu numunelerin şahit numune analizleri ile ilgili süreç devam etmektedir.
AZİZİYE BELEDİYESİ "BEYAZ MASA" İLE BELEDİYECİLİKTE FARK YARATIYOR
AZİZİYE BELEDİYESİ "BEYAZ MASA" İLE BELEDİYECİLİKTE FARK YARATIYOR
Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan´ın göreve geldiği ilk dönemde kurulan ‘Beyaz Masa´ birimi ilçe halkının adeta kılavuzu haline geldi.
ERZURUM MİLLETVEKİLLERİNE SORUYORUZ; SİZCE ERZURUM´DA SAĞLIKLI BESLENİYOR MUYUZ?
ERZURUM MİLLETVEKİLLERİNE SORUYORUZ; SİZCE ERZURUM´DA SAĞLIKLI BESLENİYOR MUYUZ?
ERZURUM MİLLETVEKİLLERİNE SORUYORUZ; SİZCE ERZURUM´DA SAĞLIKLI BESLENİYOR MUYUZ?
HADİ BİZİ İNANDIR OSMAN AKAR! ERZURUM´DA SAĞLIKLI BESLENMİYORUZ
HADİ BİZİ İNANDIR OSMAN AKAR! ERZURUM´DA SAĞLIKLI BESLENMİYORUZ
HADİ BİZİ İNANDIR OSMAN AKAR! ERZURUM´DA SAĞLIKLI BESLENMİYORUZ
MUSTAFA MACİT SİLKELEN VE KENDİNE GEL
MUSTAFA MACİT SİLKELEN VE KENDİNE GEL
MUSTAFA MACİT SİLKELEN VE KENDİNE GEL
ERZURUM´DA ÇİÇEK NEREDEN ALINIR?
ERZURUM´DA ÇİÇEK NEREDEN ALINIR?
ERZURUM´DA ÇİÇEK NEREDEN ALINIR?
MALTEPE ERZURUMLULAR VAKFI BAŞKANINI ARIYOR...!
MALTEPE ERZURUMLULAR VAKFI BAŞKANINI ARIYOR...!
MALTEPE ERZURUMLULAR VAKFI BAŞKANINI ARIYOR...!
ERKON BİRLİK VE BERABERLİĞİ İNŞA EDECEK BAŞKANINI ARIYOR
ERKON BİRLİK VE BERABERLİĞİ İNŞA EDECEK BAŞKANINI ARIYOR
KISA ADI ERKON OLAN ERZURUMLULAR KONFEDERASYONU HERKESİ KUCAKLAYACAK, BİRLİK VE BERABERLİĞİ İNŞA EDECEK BAŞKANINI ARIYOR
İSTANBUL´DAKİ ERZURUM DERNEK, VAKIF VE FEDERASYONLARINDA DİKKAT ÇEKEN DETAY: YA BAŞKAN YA DA YARDIMCISI MUTLAKA HORASANLI
İSTANBUL´DAKİ ERZURUM DERNEK, VAKIF VE FEDERASYONLARINDA DİKKAT ÇEKEN DETAY: YA BAŞKAN YA DA YARDIMCISI MUTLAKA HORASANLI
İSTANBUL´DAKİ ERZURUM DERNEK, VAKIF VE FEDERASYONLARINDA DİKKAT ÇEKEN DETAY: YA BAŞKAN YA DA YARDIMCISI MUTLAKA HORASANLI
ERZURUM BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İLE TEMA MARKET ARASINDAKİ BU İLİŞKİNİN SIRRI NEDİR?
ERZURUM BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İLE TEMA MARKET ARASINDAKİ BU İLİŞKİNİN SIRRI NEDİR?
ERZURUM BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İLE TEMA MARKET ARASINDAKİ BU İLİŞKİNİN SIRRI NEDİR?
MEHMET SEKMEN´DEN YANLIŞ ATAMA; SELAHATTİN TURAN ERTANSA´NIN BAŞINA GETİRİLMELİYDİ
MEHMET SEKMEN´DEN YANLIŞ ATAMA; SELAHATTİN TURAN ERTANSA´NIN BAŞINA GETİRİLMELİYDİ
MEHMET SEKMEN´DEN YANLIŞ ATAMA; SELAHATTİN TURAN ERTANSA´NIN BAŞINA GETİRİLMELİYDİ
BULUTLAR İNŞAAT´DA NELER OLUYOR?
BULUTLAR İNŞAAT´DA NELER OLUYOR?
ERZURUM´DA BULUTLAR İNŞAAT TARAFINDAN MAĞDUR EDİLDİM DİYENLERİN SAYISI HER GEÇEN GÜN ÇOĞALIYOR!
HACININ YAĞ AKIMINA BİR TAVSİYEMİZ VAR
HACININ YAĞ AKIMINA BİR TAVSİYEMİZ VAR
HACININ YAĞ AKIMINA BİR TAVSİYEMİZ VAR
BİZE ULAŞIN!

/resimler/2015-3/27/0251129723971.jpg

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Erzurum için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:43 07:28 12:27 14:51 17:09 18:41