Bakan Soylu´dan Başkan Sekmen´e övgü
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen´i ziyaret etti. 
Tarih: 20.8.2016 17:40:21

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen´i ziyaret etti. 
Bir dizi temas ve incelemede bulunmak üzere kente gelen Bakan Soylu, Başkan Sekmen ile görüştü. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Sekmen, “Yeni yasayla Büyükşehir Belediyesi çalışma alanı il sınırları oldu. Eski tabirle köylerden yeni tabirle mahallelerden başlayarak içme suyu, kanalizasyon, grup yolları, okullar, camiler, köy konakları, taziye evleri, Kur´an kursları; ilçelerimizin altyapısı, prestij caddeleri, cephe sağlıklaştırılması, yeşillendirilmesi, güzelleştirilmesi, peyzajı; il merkezimize başta altyapı ve kentsel dönüşüm olmak üzere sosyal, sportif, sanatsal, kültürel eserler kazandırma konusunda önemli bir gayret gösteriyoruz” dedi.
Dönemin sonunda Erzurum´u farklı bir konuma taşıyacaklarını söyleyen Sekmen, şöyle devam etti: “Başta Sayın Cumhurbaşkanımızın, Başbakanımızın ve Bakanlarımızın aktif gayreti ve ileri görüşlülükleri ile koydukları 2023, 2053 ve 2071 hedef ve vizyonları bize önemli bir katkı sağlıyor. İstiyoruz ki şehrimizi hem şehircilik bakımından hem de yatırımlar bakımından önemli bir yere taşıyalım. Biz Doğu Anadolu´yu, Güneydoğu Anadolu´yu yatırım ve üretim merkezi haline getiremezsek sıkıntılarımız devam eder. Şunu da görüyoruz ki, Allah´ın bölgelerimize vermiş olduğu doğal imkânlar var. Erzurum´da başta kış turizmi, yayla turizmi, yüksek irtifa kamp merkezi, hayvan yetiştiriciliği, organik tarım, yer altı madenleri ki Erzurum yer altı madenleri bakımından çok zengin, akarsular ve güneşten istifade etmek bakımında önemli imkânlara sahibiz. İnşallah bunları değerlendirerek şehrimizi ve bölgemizi kalkındırmayı hedefliyoruz. Etrafımızdaki 15 vilayet merkez olarak Erzurum´u görüyor. Yine İran, Azerbaycan ve Gürcistan´a komşu sayılabilecek konumda bir vilayetiz. İstiyoruz ki, bunların merkezi bir konumda bulunan Erzurum´u ticaret ve sanayi merkezi yapalım.”
“Erzurum kalkınmada 6. derece bölge ilan edilmeli”
Başkan Mehmet Sekmen, şehrin Kalkınmada 6. Derece Bölge içerisinde ilan edilmesi gerektiğini ifade etti. Sekmen, “Erzurum, Kalkınmada 5. Derece Bölge´de. Cumhurbaşkanımıza da Başbakanımıza da arz ettim. Sizin de katkınızı bekliyoruz. Erzurum mutlaka Kalkınmada 6. Derece Bölge ilan edilmeli. Çünkü Erzurum etraftaki vilayetlerin merkezi konumundadır. Burayı kalkındırabilirsek, burayı geliştirebilirsek bölgenin gelişmesini sağlayabiliriz. Bundan 40-50 yıl önce Erzurum bir ticaret merkeziydi. Bunu kaybetmek üzere. Bunu yeniden canlandırmak, bir de sanayi ilave ederek ve saymış olduğumuz imkânları da katarak Erzurum´umuzu geliştirmek zorundayız. Erzurum´da 20´nin üzerinde tabyamız mevcut. Bu da şunu gösteriyor; Erzurum tarihte önemli bir merkez. İç Anadolu´ya açılan bir kapı. Burayı sağlam bir şekilde tutmamız lazım. Bunu yapamazsak buradan imkânı iyi olan insanlar gidiyor, zor şartlarda yaşam mücadelesi veren insanlar buraya göç ediyor. İmkânı iyi olan insanların buradan göçünü durdurmamız, imkânı iyi olan insanları burada yaşatmamız lazım. Bu konuda sizin katkınızı ve desteğinizi bekliyoruz.” şeklinde konuştu.
“Başkan olur olmaz ortaya koyduğunuz performansı takdir ediyoruz”
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, Başkan Sekmen´den övgüyle bahsederek, “Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı olur olmaz ortaya koyduğunuz performansınızı takdir ediyor ve kutluyoruz” dedi.
Bakan Soylu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Erzurumlu hemşerilerimize hak ettikleri hizmeti ulaştırmada gösterdiğiniz üstün gayretten ötürü tekrar tebriklerimi ve teşekkürlerimi ifade etmek istiyorum. Erzurum doğunun merkezidir. Hem ticaret merkezidir hem ulaşım merkezidir, hem ekonomi merkezidir hem de kendine ait çok önemli bir liderliği söz konusudur. Coğrafyanın ve medeniyetin vermiş olduğu zenginlikler dönem dönem hissedilmeyebilir ama bilinmelidir ki o tarihi, coğrafi ve ekonomik zenginlikler oranın kendine ait hususiyetinden kaynaklanır. Erzurum´un da öyle bir hususiyeti var. Onu da sizin göstereceğiniz önemli gayretler, Kıymetli Bakanımız Prof. Dr. Recep Akdağ´ın, milletvekillerimizin ve Erzurum´daki tüm yöneticilerimizin ortaya koyacakları heyecan Erzurum´u gelecekte çok daha iyi bir noktaya taşıyacaktır. İnşallah önümüzdeki günlerde söylediğiniz alanda gelişmeler söz konusu olur. Bizde bunlar için gayret gösteren tarafta oluruz. Özellikle benim Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı alanındaki önemli meselelerden bir tanesi de istihdam ve çalışma hayatının ülkenin her noktasında gelişmesidir. Bu açıdan en önemli unsurlardan bir tanesi de göçtür. Erzurum, insanıyla beraber Türkiye´nin her tarafına cesaret vermektedir. Erzurum´un ekonomik ve çalışma hayatının da gelişmesi ve istihdamının iyi bir noktada oluşması bizim en temel hedeflerimizden bir tanesidir. Erzurum´un bir taraftan ulaşım merkezi olması, çevre ülkelerle ciddi bir ulaşım kanalını oluşturması Erzurum´un ‘Cazibe Merkezi´ olması konusundaki gelişimini çok net bir şekilde ifade etmektedir. Burada oluşturulacak kaynaklar, hükümetin ve devletin buraya sunacağı kaynaklarla birlikte bu hedeflerle buluşulacaktır.”
“Erzurum başkan sekmen ile çok iyi bir konuma gelecek”
Bakan Soylu, Erzurum´un Başkan Sekmen ile çok iyi bir konuma geleceğini bildirdi. Soylu, “Belediyeciliği bilen, bu konuda maharetini tüm tecrübesiyle ortaya koymaya çalışan bir kişi olarak Erzurum´u bu dönemin sonunda, bu dönemin başından çok daha iyi bir konuma getireceğinize inanıyoruz. Dönemin sonunda bu çok daha iyi anlaşılacaktır. Burada iyi hizmetler ortaya konuluyor, iyi hizmetler gerçekleştiriliyor ve bu iyi hizmetlerle de birlikte iyi bir noktaya doğru hep beraber ilerleniyor. İnşallah şehircilik meselesinde, belediye yönetimi meselesinde tüm Türkiye tarafından kabul edilen AK Parti´mizin özelliği Erzurum´umuzda da kendisini milletimizle buluşturmaya devam etmektedir. Bu bizim yüz akımızdır. Buna inanıyoruz. Bu vesileyle yapacağınız hizmetler sadece Erzurum´a değil, çünkü sizin hem İstanbul´da belediyecilik tecrübeniz var hem milletvekilliği tecrübeniz var hem de Genel Merkezimizde yerel yönetimlerle ilgili tüm Türkiye´ye ortaya koyduğunuz bir tecrübeniz var. Bu tecrübelerin her birinden, kendimi Erzurumlu hissederek söylüyorum, istifade ediyoruz. Bu beş yıl, bu istifadenin zirvesine çıksın istiyoruz. Biz Erzurum´un emrindeyiz. Erzurumlunun da emrindeyiz. Bunu net bir şekilde ifade etmek istiyoruz. Erzurum´a yapacağımız her şey bizim için bir şereftir. Çünkü Erzurumlu kadir, kıymet bilen insandır. Bunun altını çizmek istiyorum. Allah hizmet etmeyi, eser bırakmayı herkese nasip etmez. Hizmet etmek ve eser bırakmak bir nasip işidir. Cenab-ı Allah´ın nasibidir. Onun için Erzurum´a yapılacak her eserde eğer bizim de bir katkımız varsa kendimizi bahtiyar hissederiz.” ifadelerini kullandı.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Bakan Soylu Başkan Sekmen övgü
​Aziziye´de Kadın ve Demokrasi Paneli
​Aziziye´de Kadın ve Demokrasi Paneli
Aziziye Belediyesi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle ilçede Kadın ve Demokrasi konulu bir panel düzenledi.
BU ANLAMLI ESER İÇİN MEHMET SEKMEN´E TEŞEKKÜRLER
BU ANLAMLI ESER İÇİN MEHMET SEKMEN´E TEŞEKKÜRLER
Bu Anıt Yeni Yapıldı, 4 Kahramanı Anlatıyor!
Başkan Orhan´dan Şeker fabrikasına ziyaret
Başkan Orhan´dan Şeker fabrikasına ziyaret
​Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, Erzurum Şeker Fabrikası´nda incelemelerde bulundu.
Muhammed Cevdet Orhan: ´Cumhurbaşkanımızla aynı yolda yürümekten onur duyuyoruz´
Muhammed Cevdet Orhan: ´Cumhurbaşkanımızla aynı yolda yürümekten onur duyuyoruz´
Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, “Gerek parlamentoda, gerek yerel yönetimlerde ve gerekse AK Parti siyaset arenasının her noktasında genç kardeşlerimizin emekleri ve çalışmaları büyük önem arz etmektedir.” dedi.
Aziziye karla mücadele ediyor…
Aziziye karla mücadele ediyor…
Kış hazırlıklarını daha önce tamamlayan Aziziye Belediyesi, Erzurum genelinde etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle çalışmalarına başladı.
​Başkan Orhan, öğrencilerle işaret dili ile sohbet etti
​Başkan Orhan, öğrencilerle işaret dili ile sohbet etti
Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla önce engelli ailelerini ziyaret etti.
BAŞKAN SEKMEN´DEN MEVLİD KANDİLİ MESAJI
BAŞKAN SEKMEN´DEN MEVLİD KANDİLİ MESAJI
Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Mevlid Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
AK Parti´ye Aziziye Brifingi
AK Parti´ye Aziziye Brifingi
Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, AK Parti İl Teşkilatında yaptığı çalışmaları anlattı.
MEHMET SEKMEN HAYALLERİ GERÇEĞE DÖNÜŞTÜRMEYE DEVAM EDİYOR
MEHMET SEKMEN HAYALLERİ GERÇEĞE DÖNÜŞTÜRMEYE DEVAM EDİYOR
Erzurum Büyükşehir Belediyesi´nin en önemli projelerinden biri olan Kültür Yolu Projesi´nin birinci etabı tamamlandı.
Başkan Orhan Minik Hayrunnisa´nın Yüzünü Güldürdü
Başkan Orhan Minik Hayrunnisa´nın Yüzünü Güldürdü
Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, kendisinden tekerlekli sandalye talebinde bulunan ilkokul öğrencisi Hayrunnisa Yurtsever´in önce bu isteğini yerine getirdi, daha sonra sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi.
​Aziziye Belediyesi gece gündüz durmuyor
​Aziziye Belediyesi gece gündüz durmuyor
Yaz sezonunun sonuna yaklaşırken Aziziye Belediyesi çalışmalarına hız verdi. İlçede yürütülen asfalt çalışmaları gece-gündüz devam ediyor.
Başkan Orhan,”Gelişen Kentler Zirvesi”nde konuştu…
Başkan Orhan,”Gelişen Kentler Zirvesi”nde konuştu…
Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, 8´incisi Erzurum´da düzenlenen ‘Gelişen Kentler Zirvesi´ne katıldı.
Muhammed Cevdet Orhan´dan aşure ikramı
Muhammed Cevdet Orhan´dan aşure ikramı
Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, Muharrem ayı dolayısıyla vatandaşlara aşure ikramında bulundu.
İtfaiye teşkilatımız 7/24 halkımızın hizmetinde
İtfaiye teşkilatımız 7/24 halkımızın hizmetinde
Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Türk İtfaiye Teşkilatı´nın kuruluşunun 303. yıldönümü ve İtfaiye Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Erzurum Günleri´nde Aziziye Rüzgârı Esti
Erzurum Günleri´nde Aziziye Rüzgârı Esti
Ankara´da bu yıl beşincisi düzenlenen geleneksel ‘Erzurum Tanıtım Günleri´nde Aziziye ilçesi ilgi odağı oldu.
Muhammed Cevdet Orhan; "Siyasetimizin Temeli Huzur"
Muhammed Cevdet Orhan; "Siyasetimizin Temeli Huzur"
Ankara Atatürk Kültür Merkezi´nde büyük bir stant açarak, Hem Aziziye İlçesinin çalışmalarını ve etkinliklerini hemşehrilerimize tanıtırken hem de Doğu´nun en Modern Termal Tesislerini Ankara´da tanıtıyor
​Palandöken çalışmalarını yoğunlaştırdı
​Palandöken çalışmalarını yoğunlaştırdı
Palandöken Belediyesi, Kurban Bayramı öncesi Abdurrahman Gazi Mahallesin de site bahçelerinde ve sokaklarında sıcak asfalt serim çalışmalarını yoğunlaştırdı.
AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI KAYA, BÜYÜKŞEHİR´İ ZİYARET ETTİ
AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI KAYA, BÜYÜKŞEHİR´İ ZİYARET ETTİ
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Erol Kaya, Erzurum Büyükşehir Belediyesi´ni ziyaret etti.
PALANDÖKEN BELEDİYESİ, KURBAN BAYRAMI İÇİN TÜM TEDBİRLERİ ALDI
PALANDÖKEN BELEDİYESİ, KURBAN BAYRAMI İÇİN TÜM TEDBİRLERİ ALDI
Palandöken Belediyesi yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde gerekli tedbirleri alarak, temizlikten gıda denetimlerine kadar birçok konuda geniş bir çalışma gerçekleştiriyor.
Aziziye´den “Her Cuma Bir Açılış”
Aziziye´den “Her Cuma Bir Açılış”
Aziziye Belediyesi “Her Cuma Bir Açılış” sloganıyla ilçeye kazandırdığı yatırımların açılışını birer birer gerçekleştiriyor.
Palandöken Belediyesi eski binasının yıkımını yaptı
Palandöken Belediyesi eski binasının yıkımını yaptı
Palandöken Belediyesi eski binasının yıkımını yaptı
Aziziye´de sosyal denge sözleşmesi imzalandı
Aziziye´de sosyal denge sözleşmesi imzalandı
Aziziye´de sosyal denge sözleşmesi imzalandı
Çöp konteyneri yıkama ve dezenfekte aracı hizmete girdi
Çöp konteyneri yıkama ve dezenfekte aracı hizmete girdi
Palandöken Belediyesi, çöp konteyneri yıkama ve dezenfekte aracını hizmete soktu
AVRUPA´NIN EN PRESTİJLİ KARATE TURNUVASI BAŞLADI
AVRUPA´NIN EN PRESTİJLİ KARATE TURNUVASI BAŞLADI
Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 14. Uluslararası Palandöken Karate Turnuvası, açılış seremonisiyle start aldı.
PALANDÖKEN BELEDİYESİ 60 BİN ÇİÇEĞİ VE 5 BİN GÜLÜ TOPRAKLA BULUŞTURUYOR
PALANDÖKEN BELEDİYESİ 60 BİN ÇİÇEĞİ VE 5 BİN GÜLÜ TOPRAKLA BULUŞTURUYOR
Palandöken Belediyesi, yaz aylarının gelmesiyle birlikte 60 bin mevsimlik çiçeği ve 5 bin gülü toprakla buluşturuyor.
ERZURUM BU AÇIKLAMAYI KONUŞUYOR
ERZURUM BU AÇIKLAMAYI KONUŞUYOR
Yakutiye Belediyesi Bir An Evvel Mercek Altına Alınmalı! "Belediyelerin Üçüncü Bir Denetime İhtiyacı Var En Büyük Hırsızlıklar, Kötülükler, Belalar İMARDAN Geliyor”
Başkan Orhan´dan çat kapı iftar
Başkan Orhan´dan çat kapı iftar
Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, çat kapı iftar programı geleneğini sürdürüyor.
Dünya Çevre Günü Aziziye´de kutlandı
Dünya Çevre Günü Aziziye´de kutlandı
Aziziye Belediyesi´nin de bu yıl içerisinde yer aldığı Dünya Çevre Günü etkinlikleri Aziziye Şeker İlkokulu´nda yapıldı.
Bulutlar´dan muhtarlara iftar yemeği
Bulutlar´dan muhtarlara iftar yemeği
Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, AK Parti İlçe Başkanlığı yönetiminin yanı sıra, Gençlik ve Kadın Kolları üyeleri ile Mahalle muhtarlarıyla iftar yemeğinde bir araya geldi.
MEHMET SEKMEN 7 GÜN 24 SAAT İLÇE İLÇE KÖY KÖY DOLAŞIYOR
MEHMET SEKMEN 7 GÜN 24 SAAT İLÇE İLÇE KÖY KÖY DOLAŞIYOR
Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, ilçelerde muhtarlarla istişare toplantıları yapıyor.
AK Parti İl Başkanı Öz´den Bulutlar´a Övgü
AK Parti İl Başkanı Öz´den Bulutlar´a Övgü
Öz, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Orhan Bulutlar´ı makamında ziyaret etti.
Başkan Sekmen "Yılın Belediye Başkanı" seçildi
Başkan Sekmen "Yılın Belediye Başkanı" seçildi
Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, "Yılın Belediye Başkanı" seçildi.
Erzurum Büyükşehir yol yapmak için çetin arazi ve kışla savaşıyor
Erzurum Büyükşehir yol yapmak için çetin arazi ve kışla savaşıyor
Erzurum Büyükşehir Belediyesi, çetin arazi koşulları ve kara rağmen kırsalda yol yapım çalışmalarına devam ediyor.
AZİZİYE´DE ‘SEVGİ YOLU´ BULUŞMASI
AZİZİYE´DE ‘SEVGİ YOLU´ BULUŞMASI
Aziziye Belediyesi ve AK Parti Erzurum Kadın Kolları İl Başkanlığı tarafından “Sevgi yolu” projesi kapsamında hazırlanan hediyeler, mahalle statündeki köylerde öğrencilere dağıtıldı.
MEHMET SEKMEN YÜZ GÜLDÜRMEYE DEVAM EDİYOR
MEHMET SEKMEN YÜZ GÜLDÜRMEYE DEVAM EDİYOR
Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, kentte “Limoncu Murat” olarak bilinen ve sara hastası olan Murat Güvenir´in yüzünü güldürdü.
Palandöken Kaymakamı Yavuz Başkan Bulutlar´ı Ziyaret Etti
Palandöken Kaymakamı Yavuz Başkan Bulutlar´ı Ziyaret Etti
Antalya Vali Yardımcısı iken 30.11.2016 tarihli ve 2016/861 sayılı Müşterek Kararname ile Palandöken İlçe Kaymakamlığına atanan Mehmet Yavuz, Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar´a iade-i ziyarette bulundu.
MUHAMMET CEVDET ORHAN AZİZİYE 2017´DE ALTIN ÇAĞINI YAŞAYACAK
MUHAMMET CEVDET ORHAN AZİZİYE 2017´DE ALTIN ÇAĞINI YAŞAYACAK
Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, 2017 yılında 340 konut, 114 işyerini hak sahiplerine teslim edileceğini, Bahçelievler´de yapılacak yeni konutlar için TOKİ ile protokol imzalayacaklarını söyledi. Orhan, mesire alanı, oyun havuz park ve Ilıca hizmet binası ile kültür merkezinin tamamlanacağını, Gençlik Merkezi´nin ise temelinin atılacağını kaydetti.
Muhammet Cevdet Orhan Bu İşi Biliyor
Muhammet Cevdet Orhan Bu İşi Biliyor
Erzurum´un ve Doğu´nun süper ligdeki tek temsilcisi olan Aziziye Belediyesi Termalspor, ligin ilk yarısında parkeleri salladı. Termalspor, aldığı başarılı sonuçlarla ligin ilk yarısını lider Beşiktaş´ın ardından ikinci sırada tamamladı.
VALİ AZİZOĞLU: ILICA´YA ÇOK YAKIŞTI
VALİ AZİZOĞLU: ILICA´YA ÇOK YAKIŞTI
Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan´ı ziyaret ederek, çalışmaları hakkında kapsamlı bilgi aldı.
Palandöken´e hizmet devam edecek
Palandöken´e hizmet devam edecek
Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, Palandöken Belediyesi´nin hizmetlerini anlatıp vatandaşlarla bir araya geldi.
Ak Parti Palandöken İlçe Başkanlığı danışma meclisi toplantısı yapıldı
Ak Parti Palandöken İlçe Başkanlığı danışma meclisi toplantısı yapıldı
Ak Parti Palandöken İlçe Başkanlığı Kasım ayı daraltılmış danışma meclisi toplantısını tam kadro katılımla gerçekleştirdi.
Büyükşehir´den cenaze hizmetlerinde yeni bir yatırım daha
Büyükşehir´den cenaze hizmetlerinde yeni bir yatırım daha
Erzurum Büyükşehir Belediyesi kentte yürüttüğü yatırım seferberliğine devam ediyor.
BİZE ULAŞIN!

/resimler/2015-3/27/0251129723971.jpg

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Erzurum Hava Durumu
Bugün
Fırtına
21°
Cuma
Sağanak
21°
Cumartesi
Fırtına
21°
10°
Pazar
Sağanak
21°
10°
Erzurum için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:43 07:28 12:27 14:51 17:09 18:41