Aydemir´den 6 tespit, 6 teklif
AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, Orman ve Su işleri Bakanlığı nezdinde Erzurum´un beklentilerini paylaştı, önerilerini dile getirdi.
Tarih: 18.11.2016 23:28:06

 

 

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, Orman ve Su işleri Bakanlığı nezdinde Erzurum´un beklentilerini paylaştı, önerilerini dile getirdi. TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda gerçekleştirilen Orman ve Su işleri Bakanlığı 2017 Bütçe görüşmelerinde konuşan Komisyon Üyesi Milletvekili Aydemir, Sakalıkesik Ovası Sulaması 2. Kısım İnşaatı, Sancaktar Barajı, Çat-Yavi Barajı, Pasinler Alvar Barajı projelerinin hayata geçirilmesiyle birlikte Erzurum´da suya hasret tarım alanı kalmayacağını açıklayarak, ‘Bu büyük eserlerle Erzurum da hizmete inşallah doyacak. ‘dedi.
Orman ve Su işleri Bakanlığı Bütçe görüşmelerinde proje safhasındaki yatırımları dile getiren Milletvekili Aydemir, Erzurumlunun bu konudaki beklentilerini dikte ederek, projelerin hayata geçirilme sürecinin heyecanla beklendiğini kaydetti.


SÖYLEMEZ, SANCAKTAR, PASİNLER ALVAR, ÇAT YAVİ BARAJLARI
Söylemez Barajı yapımının 2017 Bütçesine alınmasını isteyen Milletvekili Aydemir, ‘Orman ve Su işleri Bakanlığınca yapımı kararlaştırılan Söylemez Barajı 408 bin200 dekarlık. Bunun özellikle 2017 yılı yatırım bütçesi içerisine alınması özel istirhamımızdır. Sancaktar Barajı proje aşamasında, Çat-Yavi Barajı hakeza proje aşamasında. Bir de Pasinler Alvar Barajı var. Ben 2011´de de adaydım. Gittiğimde oradaki insanlardan bu anlamda müthiş bir beklenti gördüm. Her seçim dönemimde bununla karşılaşıyorum. Bunu da ben size arz ediyorum bu vesileyle, inşallah barajlarıyla Erzurum´da sulanmayan arazi kalmayacak. Bu bahsettiğim tesislerle toplam 642 bin 930 dekar zirai arazi suya doyacak inşallah. Bu büyük eserlerle Erzurum da hizmete inşallah doyacak. ‘dedi.


ERZURUM´A REKOR DÜZEYDE YATIRIM
Aydemir, ‘Memnuniyetle ifade edeyim ki, Bakanlığımızın görev alanlarında son on dört yılda Erzurum´a yapılan yatırımlar rekor seviyededir. Bu büyük projelerden devam eden Demirdöven sulaması, Daphan Ovası cazibe sulaması 1´inci kısım, Olur Ürünlü Göleti sulaması, Demirdöven Projesı Pasinler regülatör sulaması burada bir rehabilitasyon çalışması var.´ diye konuştu.


SAKALI KESİK OVASI SULAMASI
Sakalı Kesik Ovası Sulaması 2. Kısım İnşaatı ile ilgili tespitlerini paylaşan Milletvekili Aydemir, ‘Daphan Ovası cazibe sulaması 2´nci kısım, şu an işletmede. Pazaryolu Barajı tamamlama işlerinde mesafe alınmıştır. Ama Sayın Bakanım sıkıntı var orada. Özellikle Sakalıkesik Ovası´yla ilgili müteahhitlerden yana sıkıntı yaşıyoruz. Yani işi yüklenenler belli bir müddet sonra işi bırakıyorlar ve aradan yıllar geçiyor, malumunuz mahkeme süreçleri filan. Bundan dolayı da biz seçmene, vatandaşa vardığımızda sanki Hükümet bu işleri bilerek aksatıyormuş gibi bir algı var. Elbette biliyorum ki Kamu İhale Kurumunun yetki sahasında bu işler, bir şekilde bu işe çözüm bulunması lazım. Şimdi ihale yapıldı gerçi. Ama inşallah gene bu yüklenici de sıkıntı çıkarmaz. ‘dedi.


16 KÖYÜN BEKLENTİSİ
‘Uçsuz bucaksız Erzurum ovalarını yeşile, çimene çeviren bu büyük işlerin tamamlanması için daha çok emeğe ve ödeneğe ihtiyaç var. Bunu biliyoruz, gereğinin yapılacağına inanıyorum.´ İfadelerini kullanan Milletvekili Aydemir, "Sakalıkesik Ovası, Pazaryolu sulaması ile toprak suya doyacak" diyoruz ve bu işlerin tamamlanması için sürdürülen çabalara hız verilmesini bekliyoruz. Palandöken ile Aziziye ilçelerine bağlı Sakalıkesik Ovası´nda on altı köy çok büyük bir beklenti içerisinde. İnşallah bu defa hallolacak Allah´ın izniyle.´ diye konuştu..


AYDEMİR´DEN BARAJ PROJELERİ DEĞERLENDİRMESİ
Erzurum´da uygulanan ve uygulanacak olan Baraj projelerine ilişkin değerlendirmeler yapan Milletvekili Aydemir, ‘Ayrıca Bakanlığınızca yapımı kararlaştırılan Söylemez Barajı 408 bin200 dekarlık. Bunun özellikle Sayın Bakanım 2017 yılı yatırım bütçesi içerisine alınması özel istirhamımızdır. Sancaktar Barajı proje aşamasında Çat-Yavi Barajı hakeza proje aşamasında. Bir de bu efendim Pasinler Alvar Barajı var. Ben 2011´de de adaydım. Gittiğimde oradaki insanlardan bu anlamda müthiş bir beklenti gördüm. Her seçim dönemimde bununla karşılaşıyorum. Bunu da ben size arz ediyorum bu vesileyle. Efendim, inşallah barajlarıyla Erzurum´da sulanmayan arazi kalmayacak. Bu bahsettiğim tesislerle toplam 642 bin 930 dekar zirai arazi suya doyacak inşallah. Bu büyük eserlerle Erzurum da hizmete inşallah doyacak. ‘ dedi.


YABAN HAYATI GELİŞTİRME SAHASI PROJELERİ
Erzurum´da yaban hayatı geliştirme sahası proje uygulamalarının büyük bir memnuniyetle karşılanarak teveccüh gördüğünü belirten Milletvekili Aydemir, ‘Yemyeşil bir Türkiye ve daha yeşil bir Erzurum için başlatılan seferberliğin artarak devamını tabii ki talep ediyoruz. Palandöken ve Konaklı´da beyazın ihtişamıyla tanışan misafirlerimizin yeşil bir Erzurum görmelerini de arzu ediyoruz. Bunun yanı sıra Sayın Bakanım, İspir Verçenik Dağı, Çat, Oltu yaban hayatı geliştirme sahası için yapılan hizmetlere müteşekkiriz. Buralara Bakanlığımızın ilgi ve yatırımının devamını önemli buluyoruz.” kaydını düştü.


GONDOL KORİDORU ÖNERİSİ
Konuşmasının son bölümünde, Nene Hatun Tarihî Millî Parkının AK hizmet döneminin önemli bir projesi olduğunu bildiren Milletvekili Aydemir, ‘Bize göre şehir ve tabyalar arasında oluşturulacak gondol koridoru, bu kış turizmiyle ilgili belediyeyle irtibatlı yapılabilir. Gondol koridoru Kış turizmine de renk katacak ve ziyaretçilerin çok ilgisini çekecektir. Bu konunun uzmanlarca araştırılmasında da ayrıca yarar görüyoruz. ‘
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Aydemir tespit teklif
Keçiören´de Erzurum rüzgarı
Keçiören´de Erzurum rüzgarı
Keçiören Belediyesi´nin geleneksel olarak düzenlediği 9. Uluslararası Ramazan Etkinliklerinin bu yıl ki etabında Erzurum yine yerini aldı.
Erzurum´da yapılan yatırımlar meyvesini vermeye başladı
Erzurum´da yapılan yatırımlar meyvesini vermeye başladı
Palandöken ve Konaklı´ya yapılan yatırımlar, doğru ve planlı tanıtımlar Erzurum´da turist sayısını artırdı.
Setfettin Azizoğlu´ndan dadaşlara övgü
Setfettin Azizoğlu´ndan dadaşlara övgü
Dadaşlar diyarı Erzurum´un her dönemde devletinin, milletinin ve bayrağının yanında olduğunu söyleyen Vali Azizoğlu, böylesi anlamlı bir ödülü almaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi
Kocaeli´de Erzurum Nüfusuna Kayıtlı 86 Bin 409  Kişi Yaşıyor
Kocaeli´de Erzurum Nüfusuna Kayıtlı 86 Bin 409 Kişi Yaşıyor
TUİK´in verilerinde yapılan derlemeye göre Kocaeli´nde en fazla Erzurumlular yaşıyor.
Başkent´te Gündem Erzurum
Başkent´te Gündem Erzurum
AK Parti Ekonomi İşlerinden Sorumlu Genel Başkan yardımcısı Cevdet Yılmaz Başkanlığında Erzurum AK Parti Milletvekillerinin katılımıyla, ‘2019´a Doğru Erzurum´un Ekonomik Beklentileri´ ele alındı.
AK PARTİ ERZURUM MİLLETVEKİLLERİ ERZURUM İÇİN AK İSTİŞARE YAPTI
AK PARTİ ERZURUM MİLLETVEKİLLERİ ERZURUM İÇİN AK İSTİŞARE YAPTI
Erzurum AK Parti Milletvekilleri tarafından gerçekleştirilen aylık ‘Erzurum İçin İstişare´ toplantısının şubat ayı etabı Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ başkanlığında gerçekleştirildi.
EMITT 2018´de Erzurum´un kış turizmi vurgusu öne çıktı
EMITT 2018´de Erzurum´un kış turizmi vurgusu öne çıktı
Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş´un katılımıyla açılışı gerçekleştirilen 22. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı´nda (EMITT) Erzurum´un kış turizmi vurgusu öne çıktı.
PALANDÖKEN´DE DEV ORGANİZASYON
PALANDÖKEN´DE DEV ORGANİZASYON
Palandöken Kayak Merkezi, Snowboard Dünya Kupası´na ev sahipliği yapacak.
Ankara´da Erzurum zirvesi
Ankara´da Erzurum zirvesi
Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Recep Akdağ´ın başkanlığında milletvekilleri ve belediye başkanlarının katılımıyla TEDAŞ Misafirhanesinde yapılan toplantıda Erzurum´a yapılacak yatırımlar ele alındı.
Erzurum 11 Kasım´da Tabyalara yürüyor
Erzurum 11 Kasım´da Tabyalara yürüyor
Erzurum´da bu yıl tabyalar yürüyüşü 11 Kasım Cumartesi günü yapılacak. Vali Seyfettin Azizoğlu, sabah namazının ardından başlayacak yürüyüşe tüm vatandaşları davet etti.
ERZURUM KAÇINCI SIRADA
ERZURUM KAÇINCI SIRADA
Ünlü Ekonomi Dergisi FORBES, Türkiye´de Yaşamak ve Çalışmak İçin En İyi Kentleri Belirledi
Adnan Timuçin´i Ecel Direksiyon Başında Yakaladı
Adnan Timuçin´i Ecel Direksiyon Başında Yakaladı
Erzurum´da otomobille seyir halindeyken direksiyon başında kalp krizi geçiren sürücü hayatını kaybetti.
Palandöken´de, kayak sezonu renkli görüntülerle açıldı
Palandöken´de, kayak sezonu renkli görüntülerle açıldı
Kış sporlarında Türkiye´nin Avrupa´daki tanınan yüzü olarak öne çıkan ve Palandöken Kayak Merkezi´ni bünyesinde barındıran Erzurum´da kayak heyecanı başladı
ERTAŞ: ESKİ MAHALLE İSİMLERİ ŞEHRİN HAFIZASIDIR, KAYBETMEMELİYİZ
ERTAŞ: ESKİ MAHALLE İSİMLERİ ŞEHRİN HAFIZASIDIR, KAYBETMEMELİYİZ
Şehir ve Kültür Araştırmaları Derneği Başkanı Murat Ertaş, kentsel dönüşümle birlikte kaybolan eski sokak ve mahallelerin isimlerinin mutlaka yaşatılması gerektiğini ifade ederek, “Eski mahalle isimleri şehrin derin tarihini bugünlere aktaran birer sayfadır.” dedi.
İbrahim Aydemir´den havalimanı için 3 teklif
İbrahim Aydemir´den havalimanı için 3 teklif
Hava Limanı için, Körüklü sistem, kapalı otopark, engelli otoparkı ve raylı ulaşım taleplerini paylaşan Milletvekili Aydemir, ‘Eser siyasetini esas kılan Bakanlığımızın bu ihtiyaçları gideceğinden eminiz´ dedi.
Çifte Minareli Medrese ziyaretçilerine kapılarını açtı
Çifte Minareli Medrese ziyaretçilerine kapılarını açtı
Tarihi Çifte Minareli Medrese Restorasyon çalışmalarının ardından ziyaretçilerine kapısını açtı.
Erzurum´da Kimler görevden uzaklaştırıldı ?
Erzurum´da Kimler görevden uzaklaştırıldı ?
Erzurum´da FETÖ Operasyonu
Enver Başaran gözaltına alındı.
Enver Başaran gözaltına alındı.
Aşkale İlçe Belediye Başkanı Enver Başaran Gözaltına alındı.
Erzurum´da FETÖ Operasyonlarının blançosu
Erzurum´da FETÖ Operasyonlarının blançosu
52 Kamu görevlisi tutuklandı
FETÖ´nün diğer yeğeni´de yakalandı
FETÖ´nün diğer yeğeni´de yakalandı
FETÖ´nün diğer yeğeni´de yakalandı
Erzurum eski Baro Başkanı ve 3 avukat tutuklandı
Erzurum eski Baro Başkanı ve 3 avukat tutuklandı
Erzurum´da FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alınan Erzurum eski Baro Başkanı ile 3 avukat tutuklandı.
Ahmet Metin Karadayı Tutuklandı.
Ahmet Metin Karadayı Tutuklandı.
Karadayı Group Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Metin Karadayı tutuklandı.
Mahallebaşı´nda da Artık var
Mahallebaşı´nda da Artık var
ESMEK Kursları sanata, kültüre, spora ev sahipliği yapıyor.
DIŞARIDA 1 MİLYON 790 BİN 796 ERZURUMLU YAŞIYOR
DIŞARIDA 1 MİLYON 790 BİN 796 ERZURUMLU YAŞIYOR
Erzurum dışında, 1 milyon 790 bin 796 Erzurumlunun yaşadığı, il dışında yaşayan Erzurumluların en fazla sayıda yaşadığı il İstanbul, en az sayıda yaşadığı il ise Kilis oldu.
ERZURUMLU´NUN GÖZDESİ YARIMCA
ERZURUMLU´NUN GÖZDESİ YARIMCA
Erzurum şehir merkezinde arsa fiyatları artınca yatırımcı tarlaya koştu.
Kurban Bayramınızı en içten dileklerimizle kutluyoruz..
Kurban Bayramınızı en içten dileklerimizle kutluyoruz..
Haber25 Gazetesi Olarak Müslümanların birlik, beraberlik, kardeşlik ve huzur içerisinde bir bayram geçirmesini ümit ediyoruz.
Kırmacı Görevi Ertaş´a Teslim etti..
Kırmacı Görevi Ertaş´a Teslim etti..
Erzurum Ülkü Ocaklarına Av.Bilgin Ertaş Atandı..
Çocuk Parkı Otopark Haline geldi..
Çocuk Parkı Otopark Haline geldi..
Erzurum´un Murat Paşa Mahallesi´ndeki çocuk parkı sahipsizlikten dolayı otopark haline geldi.
Kömür Satışlarında Düşüklük yaşandı..
Kömür Satışlarında Düşüklük yaşandı..
Dolar fiyatlarının yükselmesi kömür fiyatlarına da etki edince kömür cep yaktı.
Çocuğa Bir İsim Lütfen..
Çocuğa Bir İsim Lütfen..
Naci Ergen´in Kaleminden
Çaykara Caddesi´nde yaşanan trafik keşmekeşliği bölge halkını zor durumda bırakıyor.
Çaykara Caddesi´nde yaşanan trafik keşmekeşliği bölge halkını zor durumda bırakıyor.
Çaykara Caddesi´nde yaşanan trafik keşmekeşliği bölge halkını zor durumda bırakıyor. Köprü alt geçidinde hemen her gün trafik kazası yaşandığını dile getiren semt sakinleri, yan yolların genişletilmesi yada park yasağı getirilmesini istediler.
 Sac Sobalar´da Tarihe Kavuşuyor..
Sac Sobalar´da Tarihe Kavuşuyor..
Teknolojinin gelişmesiyle birlikte Sac Sobaya ilgi azaldı.
“İkdidar..! Bir Cüzi İrade İle Tercih Meselesidir..! Lakin Şehadet..! Külli İrade ile Tecelli Eden Bir İMAN ve NASİP meselesidir..!
“İkdidar..! Bir Cüzi İrade İle Tercih Meselesidir..! Lakin Şehadet..! Külli İrade ile Tecelli Eden Bir İMAN ve NASİP meselesidir..!
Ahmet Gökhan yazıcı´nın kaleminden
Jandarma Genel Komutanı Erzurum´da
Jandarma Genel Komutanı Erzurum´da
Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Galip Mendi Erzurum Valiliğini ziyaret etti.
2.El Eşya satıcıları Öğrenci´nin yolunu gözlüyor..
2.El Eşya satıcıları Öğrenci´nin yolunu gözlüyor..
Erzurum´da farklı noktalarda bulunan ve ikinci el ev eşyası satan mezatçılar eski canlılığını yitiriyor.
Orman Şefi ve Mühendislerine Eğitim verilecek..
Orman Şefi ve Mühendislerine Eğitim verilecek..
Orman Bölge Müdürlüğü 4 gün sürecek olan eğitim seminerine ev sahipliği yapacak.
Ölüm Kavşağı´da Çözüm bekliyor !
Ölüm Kavşağı´da Çözüm bekliyor !
Mehmet Sekmen´in Bir An Evvel Bu Kavşağı´da Doldurması Bekleniyor!
ERZURUM 40 ŞANSLI İLDEN BİRİ
ERZURUM 40 ŞANSLI İLDEN BİRİ
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), Afet Acil Durum Genel Müdürlüğü (AFAD) ve GSM işletmeleri tarafından yapılan çalışmada deprem, sel gibi doğal afet afetlerde haberleşmenin kesilmesinin önlenmesi için 40 şehre mobil baz istasyonu kurulacak.
Metruk Binalar Tehlike Saçıyor
Metruk Binalar Tehlike Saçıyor
Erzurum´un Gez Mahallesi Semtinin 2.ara sokak da Sokakta bulunan metruk binada Alkol alındığını ileri süren mahalle sakinleri, can güvenliklerinin olmadığını belirterek, emniyet güçlerinin buralarda tedbirleri üst düzeye çıkarmasını istediler.
Hayır Kermesi´ne yoğun ilgi
Hayır Kermesi´ne yoğun ilgi
Ebu İshak Kültür ve Hizmet Vakfı, ihtiyaç sahibi aileler yararına Havuzbaşı kent meydanında ‘Hayır Kermesi´ açtı.
Teröristler Pasinler Emniyet Müdürlüğüne Silahlı saldırı düzenledi..
Teröristler Pasinler Emniyet Müdürlüğüne Silahlı saldırı düzenledi..
Teröristler, Dün gece Pasinler İlçe Emniyet Müdürlüğüne roketatar ve uzun namlulu silahlarla saldırı düzenledi.
Gazetecilik Zor bir Meslek
Gazetecilik Zor bir Meslek
Gazeteci Naci Ergen Yazdı İşte Bu Haftanın Yazısı..
BİZE ULAŞIN!

/resimler/2015-3/27/0251129723971.jpg

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Erzurum için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:43 07:28 12:27 14:51 17:09 18:41