Erzurum

03.12.2021

  • İMSAK 05:43
  • GÜNEŞ 07:12
  • ÖĞLE 12:10
  • İKİNDİ 14:36
  • AKŞAM 16:57
  • YATSI 18:21

Alperenler´den MHP´li Şefkat Çetin´e çok sert cevap

Alperen Ocakları, merhum Muhsin Yazıcıoğlu´na dil uzatan MHP Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin´e çok sert tepki gösterdi.

 

 

Büyük Birlik Partisi´ne yakınlığı ile bilinen Alperen Ocakları, MHP Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin´e merhum Muhsin Yazıcıoğlu ve davasına dil uzattığı gerekçesiyle sert tepki gösterdi.

Ocak´tan yapılan açıklamada, MHP´li Şefkat Çetin´in muhalif Meral Akşener, Koray Aydın, Sinan Oğan ve Ümit Özdağ´ı eleştirirken  "Söğütözü zihniyetinin uğradığı akibete uğrayacaklar" dediği belirtilerek, şu cevap verildi:

"MHP´nin Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin mevcut parti yönetimine muhalif kadroların akıbetiyle ilgili yorum yaparken ?´Söğütözü zihniyetinin´´ uğradığı akibete uğrayacaklar demiş. Hiçbir siyasi partinin içişlerine karışmamakla birlikte bu noktada bizlere cevap hakkı doğmuştur.

Ey Şefkat Çetin! Söğütözü diye bahsettiğin o zihniyet Anadolu çocuklarının Anadolu toprağının her bir karışına Yesevi kokulu gül tohumları serpiştirme kararı ve iradesidir. Gül toprağı sevmiş, toprak da gülü sevmiştir. Ancak sizler gibi çevresini saran ayrık otları ve pıtraklardan serpilmeye imkan bulamamıştır ve sabırla mevsimini beklemektedir. Söğütözü zihniyetinin ürünü olan Büyük Birlik Partisi ve Alperen Ocakları bütün operasyonlara, bütün karalama kampanyalarına ve hatta liderine yapılan suikaste rağmen hala dimdik ayaktadır. Bu hareket bütün operasyonlara rağmen senin ?´Bize operasyon yapılıyor.´´ deyişindeki acziyeti, korkuyu bir an olsun hissetmemiştir. Bizler, Hak bildiğimiz bu yolun sefasına değil cefasına talip bir siyasi hareketiz. Bu anlamda ´Söğütözü´ diye kodlayarak korkudan ancak ifade edebildiğin Muhsin Yazıcıoğlu ve kadrosu hala davasının peşindedir.

Ayrıca, ?´Söğütözü Zihniyetinin´´ liderinin ismi zikredildiğinde gözlerinin faltaşı gibi açılışını, onu gördüğünde istemsiz ceketlerini ilikleyişini, üç kez ?´Otur!´´ demeden karşısında oturamayışını, seni ocak başkanı yapanın O olduğunu, O´nun sayesinde sıfat sahibi olduğunu biliyoruz.

Ek olarak bizler, senin şimdi MHP´yi böldüğünü iddia ettiğin o zihniyetin o dönemki en radikal destekçilerinden olduğunu, parti Genel Başkanına neler dediğini de çok iyi biliyoruz.

Muhsin Yazıcıoğlu ismi ve Büyük Birlik Hareketi bizim için en hassas konuların başında gelmektedir. O´na uzatılacak dili namusumuza uzatılmış sayarız. Uzun zamandır dişimizi sıkarak takip ettiğimiz Ortadoğu Gazetesi ve en sonunda senin bu açıklaman sabrın son raddesine geldiğimizi göstermiş bulunmaktadır. Tekrar ifade ediyoruz; kimse bizim Şehit Liderimiz ve teşkilatlarımıza dil uzatmasın. Bizler hiçbir siyasi partinin işlerine burnumuzu sokmayacak kadar ahlaklı, dürüst bir siyasi hareketin mensuplarıyız. Herkes haddini bilsin, haddini aşana haddini aştığı ölçüde cevabı muhakkak verilir!

ALPEREN OCAKLARI
EĞİTİM KÜLTÜR ve DAYANIŞMA VAKFI
GENEL MERKEZİ"

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

  • Cuma 0.1 ° / -7 ° Bulutlar
  • Cumartesi 0.5 ° / -6.1 ° kırık bulutlar
  • Pazar -0 ° / -4.2 ° Hafif kar