AK Parti´ye Aziziye Brifingi
Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, AK Parti İl Teşkilatında yaptığı çalışmaları anlattı.
Tarih: 9.11.2017 22:58:02

 

 

Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, AK Parti İl Teşkilatında yaptığı çalışmaları anlattı. 
 
AK Parti Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı, İl Başkanı Mehmet Emin Öz ve yönetim kurulu üyelerinin katıldığı toplantıda detaylı bir görsel sunumla hizmetlerini anlatan Başkan Orhan, teşkilat mensuplarının takdirini kazandı. 
 
Kentsel dönüşüm, sosyal donatı ve yaşam alanları ile kültürel ve sportif alanda belediyesinin yaptığı tüm çalışmaları aktaran Başkan Orhan, Dadaşkent, Ilıca ve bağlı 69 köye hizmet ürettiklerini söyledi.
 
Aziziye´nin hizmet alanı bakımından Erzurum´un en büyük ilçelerinden birisi olduğuna vurgu yaparak, 1702 kilometrekare alana hizmet ürettiklerini ifade eden Başkan Orhan, "AK belediyeciliğin yüklediği misyon doğrultusunda ben değil, biz anlayışıyla, imkanlarımızı ve yatırımlarımızı ilçemizin her köşesine ulaştırmanın gayretindeyiz. Rutin belediye çalışmalarının dışında insan odaklı hizmet anlayışıyla her bir hemşehrimizin yüreğine dokunmanın gayretindeyiz. Makamların geçici, hizmetlerin kalıcı olduğu gerçeğinden hareketle, günü kurtarmaya değil, ilçemizin yarınlarını inşaa etmeye çalışıyoruz. Halka rağmen değil, halkla birlikte yönetim anlayışıyla istişareye dayalı, katılımcı ve şeffaf bir yönetim sergiliyoruz." dedi.
 
340 konut, 114 işyeri tamam
 
Sunumuna kentsel dönüşüm çalışmalarıyla başlayan Başkan Orhan, Ilıca´da 340 konut, 114 işyerinin tamamlandığını ve önümüzdeki günlerde hak sahiplerine teslim edileceğini kaydetti. İlçenin etaplar halinde dönüştüğünü ve konut sıkıntısının da bu şekilde aşılacağını kaydeden Başkan Orhan, Ilıca Eski Mahalle bölgesinin dönüşümünün tamamlandığını, Bahçelievler bölgesi için de hak sahipleriyle görüşmeler yapılarak muvafakatların alındığını kaydetti. Kentsel dönüşümle ilçenin çehresinin adım adım değiştiğine vurgu yapan Başkan Orhan, "Termal turizm merkezi olan ilçemiz, dönüşümünü tamamladığında parmakla gösterilen örnek bir yaşam merkezi haline gelecektir." ifadelerini kullandı.
 
Ilıca´da yapımı süren belediye hizmet binası ve kültür merkezinin de tamamlandığına işaret eden Başkan Orhan, Ilıca hizmet binasının ilçeye yakışır bir görünüme kavuştuğunu, kültür merkezi ile birlikte ilçeye yeni bir kimlik kazandırılacağını belirtti.
 
Aziziye´nin yapılaşma bakımından tercih edilen bir yaşam alanı haline geldiğini belirten Başkan Orhan, son üç yılda 805 yapı ruhsatı verdiklerini, Erzurum´da diğer ilçelere oranla yapılaşmanın Aziziye´de daha yoğunluk kazandığının altını çizdi.
 
Sosyal donatı alanlarıyla Aziziye nefes alıyor
 
İlçede yapılan sosyal donatı ve yaşam alanlarına da dikkat çeken Başkan Orhan, Ilıca´yı bölgenin mesire alanı ahaline getirecek 25 bin metrekarelik sosyal yaşam alanının tamamlandığını ve Dadaşkent´te yapımı süren oyun havuzlu park projesinde de sona yaklaşıldığını söyledi. İlçeye 5 yeni parkla birlikte mevcut parkları da nefes alacak bir görünüme kavuşturduklarını aktaran Başkan Orhan, "Halkımızın boş zamanlarını en iyi şekilde değerlendireceği, son derece şık ve dekoratif yaşam alanları oluşturduk. Bu bağlamda yaptığımız sosyal donatı alanlarıyla birlikte Aziziye Erzurum´un en güzel yaşam merkezlerinden biri haline geldi." dedi.
 
Merkeze taziye evi, köylere konak
 
Dadaşkent´e iki, Ilıca´ya üç ve bağlı köylerde de yirminin üzerinde mahalle konağı ve taziyevi yaptıklarını da anlatan Başkan Orhan, otuzun üzerinde köyde de mevcut konakları bakım ve onarımdan geçirerek yeniden inşa ettiklerini belirtti. Orhan, iki mahalleden oluşan Dadaşkent´e yeni muhtar konakları kazandırdıklarını da vurguladı. Köylerin umumi ihtiyaçlarının giderilmesi noktasında çaba sarfettiklerine işaret eden Başkan Orhan, "Köylerimizin taziyevi, sosyal donatı alanı, düğün salonu, tuvalet, gasilhane, çoban evi ve imam evi gibi ortak ihtiyaçlarını önemli ölçüde giderdik. Bu alanda belki ulaşmadığımız köy ve mahallemiz kalmamıştır. Hepsine eşit şekilde, imkanlarımız ölçüsünde destek ve katkı mutlaka sunuyoruz." diye konuştu.
 
Sosyal belediyecilikte marka adımlar
 
Sunumunda ilçede yürütülen sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlere de değinen Başkan Orhan, "Bizim belediyecilik anlayışımız, asli görevlerimiz olan yol, park, bahçe ve temizlik hizmetlerinden ibaret değildir. Biz halkımızın gönlüne girme, yüreğine dokunmanın gayretindeyiz. Bunun için sosyal ve kültürel belediyeciliğe büyük önem veriyoruz. Bu bağlamda, zenginle fakir arasında hayır köprüsü kuruyor, gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşıyoruz. Cenaze evlerine yemek servisi, yeni evli çiftlere nikah seti, çocuğu olan ailelere mini bir hediye paketi gönderiyoruz. Engelli vatandaşımızın başta araba olmak üzere çeşitli ihtiyaçlarını karşılıyor, şehit aileleri ve gazilerimizle sürekli hasbihal ediyor, özellikle ramazan aylarında çat kapı iftar programlarıyla sofralara konuk oluyoruz. Eğitim döneminde çocuklarımıza eğitim ve diş bakım seti hediye ettiğimiz gibi, okullarımızın fiziki ihtiyaçlarını ve taleplerini de karşılamaya özen gösteriyoruz. Kültürel yayınlarımızla şehrin hafızasına hizmet edecek yayınların altına imza atıyor, sportif belediyecilikte de Termalsporumuzla süper ligde yer alıyoruz. Bu kadar geniş coğrafyada, ihtiyaçların bu kadar yoğun olduğu bir ilçede belediyecilik adına da yapılması gereken ne varsa, hizmet aşkımız ve sevdamızla koşuyoruz, koşturuyoruz. Hizmeti takdir eden, duaları ve destekleriyle her zaman yanımızda yer alarak şevk ve heyecanımızı artıran aziz hemşehrilerimize teşekkür ediyorum." şeklinde konuştu.
 
Başkan Orhan, ilçenin kangren haline gelen sorunlarının çözümünde ve hedeflenen proje ve yatırımlara desteklerinden dolayı da Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Recep Akdağ´a, Ilıcalı olması hasebiyle ilçeye ayrı bir ilgi ve özen gösteren Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı ve diğer Erzurum milletvekillerine, AK Parti il ve ilçe teşkilatlarına da teşekkür ederek sözlerini tamamladı.
 
Daha sonra konuşan Milletvekili Ilıcalı, merkezi hükümetin Erzurum´a yaptığı yatırımları ve milletvekili olarak çalışmalarını yönetimle paylaştı.
 
AK Parti İl Başkanı Mehmet Emin Öz de, Başkan Orhan´a sunumu ve hizmetleri için teşekkür etti.Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Parti Aziziye Brifingi
​Aziziye´de Kadın ve Demokrasi Paneli
​Aziziye´de Kadın ve Demokrasi Paneli
Aziziye Belediyesi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle ilçede Kadın ve Demokrasi konulu bir panel düzenledi.
BU ANLAMLI ESER İÇİN MEHMET SEKMEN´E TEŞEKKÜRLER
BU ANLAMLI ESER İÇİN MEHMET SEKMEN´E TEŞEKKÜRLER
Bu Anıt Yeni Yapıldı, 4 Kahramanı Anlatıyor!
Başkan Orhan´dan Şeker fabrikasına ziyaret
Başkan Orhan´dan Şeker fabrikasına ziyaret
​Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, Erzurum Şeker Fabrikası´nda incelemelerde bulundu.
Muhammed Cevdet Orhan: ´Cumhurbaşkanımızla aynı yolda yürümekten onur duyuyoruz´
Muhammed Cevdet Orhan: ´Cumhurbaşkanımızla aynı yolda yürümekten onur duyuyoruz´
Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, “Gerek parlamentoda, gerek yerel yönetimlerde ve gerekse AK Parti siyaset arenasının her noktasında genç kardeşlerimizin emekleri ve çalışmaları büyük önem arz etmektedir.” dedi.
Aziziye karla mücadele ediyor…
Aziziye karla mücadele ediyor…
Kış hazırlıklarını daha önce tamamlayan Aziziye Belediyesi, Erzurum genelinde etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle çalışmalarına başladı.
​Başkan Orhan, öğrencilerle işaret dili ile sohbet etti
​Başkan Orhan, öğrencilerle işaret dili ile sohbet etti
Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla önce engelli ailelerini ziyaret etti.
BAŞKAN SEKMEN´DEN MEVLİD KANDİLİ MESAJI
BAŞKAN SEKMEN´DEN MEVLİD KANDİLİ MESAJI
Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Mevlid Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
MEHMET SEKMEN HAYALLERİ GERÇEĞE DÖNÜŞTÜRMEYE DEVAM EDİYOR
MEHMET SEKMEN HAYALLERİ GERÇEĞE DÖNÜŞTÜRMEYE DEVAM EDİYOR
Erzurum Büyükşehir Belediyesi´nin en önemli projelerinden biri olan Kültür Yolu Projesi´nin birinci etabı tamamlandı.
Başkan Orhan Minik Hayrunnisa´nın Yüzünü Güldürdü
Başkan Orhan Minik Hayrunnisa´nın Yüzünü Güldürdü
Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, kendisinden tekerlekli sandalye talebinde bulunan ilkokul öğrencisi Hayrunnisa Yurtsever´in önce bu isteğini yerine getirdi, daha sonra sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi.
​Aziziye Belediyesi gece gündüz durmuyor
​Aziziye Belediyesi gece gündüz durmuyor
Yaz sezonunun sonuna yaklaşırken Aziziye Belediyesi çalışmalarına hız verdi. İlçede yürütülen asfalt çalışmaları gece-gündüz devam ediyor.
Başkan Orhan,”Gelişen Kentler Zirvesi”nde konuştu…
Başkan Orhan,”Gelişen Kentler Zirvesi”nde konuştu…
Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, 8´incisi Erzurum´da düzenlenen ‘Gelişen Kentler Zirvesi´ne katıldı.
Muhammed Cevdet Orhan´dan aşure ikramı
Muhammed Cevdet Orhan´dan aşure ikramı
Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, Muharrem ayı dolayısıyla vatandaşlara aşure ikramında bulundu.
İtfaiye teşkilatımız 7/24 halkımızın hizmetinde
İtfaiye teşkilatımız 7/24 halkımızın hizmetinde
Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Türk İtfaiye Teşkilatı´nın kuruluşunun 303. yıldönümü ve İtfaiye Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Erzurum Günleri´nde Aziziye Rüzgârı Esti
Erzurum Günleri´nde Aziziye Rüzgârı Esti
Ankara´da bu yıl beşincisi düzenlenen geleneksel ‘Erzurum Tanıtım Günleri´nde Aziziye ilçesi ilgi odağı oldu.
Muhammed Cevdet Orhan; "Siyasetimizin Temeli Huzur"
Muhammed Cevdet Orhan; "Siyasetimizin Temeli Huzur"
Ankara Atatürk Kültür Merkezi´nde büyük bir stant açarak, Hem Aziziye İlçesinin çalışmalarını ve etkinliklerini hemşehrilerimize tanıtırken hem de Doğu´nun en Modern Termal Tesislerini Ankara´da tanıtıyor
​Palandöken çalışmalarını yoğunlaştırdı
​Palandöken çalışmalarını yoğunlaştırdı
Palandöken Belediyesi, Kurban Bayramı öncesi Abdurrahman Gazi Mahallesin de site bahçelerinde ve sokaklarında sıcak asfalt serim çalışmalarını yoğunlaştırdı.
AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI KAYA, BÜYÜKŞEHİR´İ ZİYARET ETTİ
AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI KAYA, BÜYÜKŞEHİR´İ ZİYARET ETTİ
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Erol Kaya, Erzurum Büyükşehir Belediyesi´ni ziyaret etti.
PALANDÖKEN BELEDİYESİ, KURBAN BAYRAMI İÇİN TÜM TEDBİRLERİ ALDI
PALANDÖKEN BELEDİYESİ, KURBAN BAYRAMI İÇİN TÜM TEDBİRLERİ ALDI
Palandöken Belediyesi yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde gerekli tedbirleri alarak, temizlikten gıda denetimlerine kadar birçok konuda geniş bir çalışma gerçekleştiriyor.
Aziziye´den “Her Cuma Bir Açılış”
Aziziye´den “Her Cuma Bir Açılış”
Aziziye Belediyesi “Her Cuma Bir Açılış” sloganıyla ilçeye kazandırdığı yatırımların açılışını birer birer gerçekleştiriyor.
Palandöken Belediyesi eski binasının yıkımını yaptı
Palandöken Belediyesi eski binasının yıkımını yaptı
Palandöken Belediyesi eski binasının yıkımını yaptı
Aziziye´de sosyal denge sözleşmesi imzalandı
Aziziye´de sosyal denge sözleşmesi imzalandı
Aziziye´de sosyal denge sözleşmesi imzalandı
Çöp konteyneri yıkama ve dezenfekte aracı hizmete girdi
Çöp konteyneri yıkama ve dezenfekte aracı hizmete girdi
Palandöken Belediyesi, çöp konteyneri yıkama ve dezenfekte aracını hizmete soktu
AVRUPA´NIN EN PRESTİJLİ KARATE TURNUVASI BAŞLADI
AVRUPA´NIN EN PRESTİJLİ KARATE TURNUVASI BAŞLADI
Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 14. Uluslararası Palandöken Karate Turnuvası, açılış seremonisiyle start aldı.
PALANDÖKEN BELEDİYESİ 60 BİN ÇİÇEĞİ VE 5 BİN GÜLÜ TOPRAKLA BULUŞTURUYOR
PALANDÖKEN BELEDİYESİ 60 BİN ÇİÇEĞİ VE 5 BİN GÜLÜ TOPRAKLA BULUŞTURUYOR
Palandöken Belediyesi, yaz aylarının gelmesiyle birlikte 60 bin mevsimlik çiçeği ve 5 bin gülü toprakla buluşturuyor.
ERZURUM BU AÇIKLAMAYI KONUŞUYOR
ERZURUM BU AÇIKLAMAYI KONUŞUYOR
Yakutiye Belediyesi Bir An Evvel Mercek Altına Alınmalı! "Belediyelerin Üçüncü Bir Denetime İhtiyacı Var En Büyük Hırsızlıklar, Kötülükler, Belalar İMARDAN Geliyor”
Başkan Orhan´dan çat kapı iftar
Başkan Orhan´dan çat kapı iftar
Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, çat kapı iftar programı geleneğini sürdürüyor.
Dünya Çevre Günü Aziziye´de kutlandı
Dünya Çevre Günü Aziziye´de kutlandı
Aziziye Belediyesi´nin de bu yıl içerisinde yer aldığı Dünya Çevre Günü etkinlikleri Aziziye Şeker İlkokulu´nda yapıldı.
Bulutlar´dan muhtarlara iftar yemeği
Bulutlar´dan muhtarlara iftar yemeği
Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, AK Parti İlçe Başkanlığı yönetiminin yanı sıra, Gençlik ve Kadın Kolları üyeleri ile Mahalle muhtarlarıyla iftar yemeğinde bir araya geldi.
MEHMET SEKMEN 7 GÜN 24 SAAT İLÇE İLÇE KÖY KÖY DOLAŞIYOR
MEHMET SEKMEN 7 GÜN 24 SAAT İLÇE İLÇE KÖY KÖY DOLAŞIYOR
Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, ilçelerde muhtarlarla istişare toplantıları yapıyor.
AK Parti İl Başkanı Öz´den Bulutlar´a Övgü
AK Parti İl Başkanı Öz´den Bulutlar´a Övgü
Öz, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Orhan Bulutlar´ı makamında ziyaret etti.
Başkan Sekmen "Yılın Belediye Başkanı" seçildi
Başkan Sekmen "Yılın Belediye Başkanı" seçildi
Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, "Yılın Belediye Başkanı" seçildi.
Erzurum Büyükşehir yol yapmak için çetin arazi ve kışla savaşıyor
Erzurum Büyükşehir yol yapmak için çetin arazi ve kışla savaşıyor
Erzurum Büyükşehir Belediyesi, çetin arazi koşulları ve kara rağmen kırsalda yol yapım çalışmalarına devam ediyor.
AZİZİYE´DE ‘SEVGİ YOLU´ BULUŞMASI
AZİZİYE´DE ‘SEVGİ YOLU´ BULUŞMASI
Aziziye Belediyesi ve AK Parti Erzurum Kadın Kolları İl Başkanlığı tarafından “Sevgi yolu” projesi kapsamında hazırlanan hediyeler, mahalle statündeki köylerde öğrencilere dağıtıldı.
MEHMET SEKMEN YÜZ GÜLDÜRMEYE DEVAM EDİYOR
MEHMET SEKMEN YÜZ GÜLDÜRMEYE DEVAM EDİYOR
Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, kentte “Limoncu Murat” olarak bilinen ve sara hastası olan Murat Güvenir´in yüzünü güldürdü.
Palandöken Kaymakamı Yavuz Başkan Bulutlar´ı Ziyaret Etti
Palandöken Kaymakamı Yavuz Başkan Bulutlar´ı Ziyaret Etti
Antalya Vali Yardımcısı iken 30.11.2016 tarihli ve 2016/861 sayılı Müşterek Kararname ile Palandöken İlçe Kaymakamlığına atanan Mehmet Yavuz, Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar´a iade-i ziyarette bulundu.
MUHAMMET CEVDET ORHAN AZİZİYE 2017´DE ALTIN ÇAĞINI YAŞAYACAK
MUHAMMET CEVDET ORHAN AZİZİYE 2017´DE ALTIN ÇAĞINI YAŞAYACAK
Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, 2017 yılında 340 konut, 114 işyerini hak sahiplerine teslim edileceğini, Bahçelievler´de yapılacak yeni konutlar için TOKİ ile protokol imzalayacaklarını söyledi. Orhan, mesire alanı, oyun havuz park ve Ilıca hizmet binası ile kültür merkezinin tamamlanacağını, Gençlik Merkezi´nin ise temelinin atılacağını kaydetti.
Muhammet Cevdet Orhan Bu İşi Biliyor
Muhammet Cevdet Orhan Bu İşi Biliyor
Erzurum´un ve Doğu´nun süper ligdeki tek temsilcisi olan Aziziye Belediyesi Termalspor, ligin ilk yarısında parkeleri salladı. Termalspor, aldığı başarılı sonuçlarla ligin ilk yarısını lider Beşiktaş´ın ardından ikinci sırada tamamladı.
VALİ AZİZOĞLU: ILICA´YA ÇOK YAKIŞTI
VALİ AZİZOĞLU: ILICA´YA ÇOK YAKIŞTI
Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan´ı ziyaret ederek, çalışmaları hakkında kapsamlı bilgi aldı.
Palandöken´e hizmet devam edecek
Palandöken´e hizmet devam edecek
Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, Palandöken Belediyesi´nin hizmetlerini anlatıp vatandaşlarla bir araya geldi.
Ak Parti Palandöken İlçe Başkanlığı danışma meclisi toplantısı yapıldı
Ak Parti Palandöken İlçe Başkanlığı danışma meclisi toplantısı yapıldı
Ak Parti Palandöken İlçe Başkanlığı Kasım ayı daraltılmış danışma meclisi toplantısını tam kadro katılımla gerçekleştirdi.
Büyükşehir´den cenaze hizmetlerinde yeni bir yatırım daha
Büyükşehir´den cenaze hizmetlerinde yeni bir yatırım daha
Erzurum Büyükşehir Belediyesi kentte yürüttüğü yatırım seferberliğine devam ediyor.
PALANDÖKEN BELEDİYESİ´NDEN 25 KASIM UYARISI
PALANDÖKEN BELEDİYESİ´NDEN 25 KASIM UYARISI
Palandöken Belediyesi´ne borcu olan vatandaşlar, 25 Kasım 2016 tarihine kadar Palandöken Belediyesi Emlak Müdürlüğüne müracaatta bulunarak belediyeye yönelik borçlarını yapılandırıp, peşin ya da taksitle ödeme fırsatı bulacak.
BİZE ULAŞIN!

/resimler/2015-3/27/0251129723971.jpg

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Erzurum için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:43 07:28 12:27 14:51 17:09 18:41