ABİŞ HOPİKOĞLU'NUN MENDİLİNDEN HÜSEYİN ÜNEŞ'E BEŞ TAKIM ELBİSE ÇIKAR...

Ender Yüncü Yazdı...!

 

 

Erzurumspor geçtiğimiz sezon talihsizlikler serisi sonucu düştüğü TFF 1. Lig'den bu sezon Lig ikincisi olarak yeniden hak ettiği Süper Lig'e çıktı.

Geçtiğimiz sezon Süper Lig'de düşme hattında 16. sırada bulunan B.B. Erzurumspor Olağanüstü kongreye gitmiş ve mevcut Başkan Mevlüt Doğan'ın yeniden aday olmadığı genel kurula tek aday olarak giren Hüseyin Üneş, 290 oyla başkanlığa gelmişti.

Hüseyin Üneş, göreve geldiği ilk günden beri Eski Türk Filmlerinden hatırlayacağımız Zengin Babanın Şımarık Oğlunu yansıtan hareketler sergileyerek Erzurumspor gibi Büyük bir camianın Başkanı olmaktan uzak tavırlar sergiliyordu.

Erzurum'a geldiğinde sağda solda Türkiye Futbol Federasyonu yetkililerine esip, savurup, kükreyip, mangalda kül bırakmayan Hüseyin Üneş, Ankara'ya gittiğinde ise Türkiye Futbol Federasyonu yetkililerinin karşısında ön ilikleyip Oltu Taşı tespihler hediye ederek şirinlikler yapıyordu.

Oysa bilmiyordu ki, “Dadaş Çelik Bir Yaydır O’nu Germeye Gelmez. Kükreyen Bir Sel Olur. Dağlara da Baş Eğmez.”

Spor camiasında hiç bir lobi çalışması yapma yeteneği bulunmayan Hüseyin Üneş, Yönetimindeki yol arkadaşlarını da büründüğü Zengin Babanın Şımarık oğlu rolüyle teker teker kaybediyordu.

Göreve geldiği günden beri kendisine yönelttiğimiz; Bu kulüpte başkan ve yönetici olmanın bir bedeli vardır. Bu takıma Başkan Hüseyin Üneş ve yönetimindekiler maddi olarak kaç Lira bağışta bulundular sorusu hala bugün olmuş cevap bulamamıştır.

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Sekmen'in gölgesi altında maddi sıkıntıları dışa yansımayan Takımımıza bir kuruş para vermeden yöneticilik yapan isimlerin olduğunu bu şehirde herkes konuşuyor.

Başkan Hüseyin Üneş, hele önümüzdeki sene Mehmet Sekmen'den tek kuruş almadan takımı yürütsün de görelim...

Eğer; Başkan Hüseyin Üneş, Büyük Erzurumspor camiasına karşı bir sorumluluk hissediyor ve yönetimindeki kişilerin de zan altında kalmalarından küçük de olsa bir rahatsızlık duyuyorsa, Tüm Kamuoyu huzurunda kendisini göreve geldiği günden beri kendisi ve yönetimindeki her bir kişinin bu kulübe yaptığı resmi bağışları paylaşsın da bir bilelim...

Bu takımın gerçek sahipleri olan tribündeki taraftarları, evlerindeki çocuklarının boğazlarından keserek yağmur, çamur, kar, fırtına demeden içeride ve dışarıda oynanan tüm maçları stadyuma para vererek girip izlerken, Protokol tribününde bir kuruş vermeden deri koltuklarda oturarak Erzurumspor yöneticisiyim diyerek sağa sola caka satan ve bu kulübe bir kuruş bağış yapmayan yöneticilerinizin olduğu düşünüldüğünde insanın çıldırası geliyor.

Geçtiğimiz sezon ardı arkası kesilmeyen talihsizlikleri hatırladıkça, Erzurumspor'a 3 sezonda 3 kupa kazandıran Ali Demirhan’ın Başkanlığına devam etseydi Erzurumspor bunca talihsizliği geçtiğimiz sezon Süper Lig'de yaşar mıydı?  Sorusu da şahsım ve Erzurumspor'a gönül vermiş binlerce Erzurumlunun aklına gelmedi dersek yalan söylemiş oluruz.

Çünkü, Ali Demirhan, Türkiye Futbol Federasyonu başta olmak üzere Süper Lig ekipleri ve bir çok spor kulüp başkan ve yöneticileriyle yakın ilişkileri olan ve Lobi çalışmalarını en üst düzeyde yürüten bir Başkandı.

Erzurumspor’un Süper Lig gibi bir Kurtlar Sofrasında Uzun Yıllar kalabilmesi için Başkanının Ali Demirhan mı? Yoksa Hüseyin Üneş mi? Olmalı diye bana soracak olursanız. Hiç Şüphesiz Ali Demirhan derim.

Gelelim Asıl konumuza;

Geçtiğimiz gün Erzurum basının da kendisini çok sevdiğim ve mesleğini layıkıyla yaptığına canı gönülden inandığım bir gazeteci arkadaşımın yapmış olduğu bir haberden yola çıkarak kaleme aldığım bu yazı da Abiş Hopikoğlu gibi bir isimle Hüseyin Üneş İsminin teraziye koyulduğunu hissettim.

Kimse kusura bakmasın beyler!

Abiş Hopikoğlu’nun Mendilinden Hüseyin Üneş’e Beş Takım Elbise Çıkar…

Hepimiz Trabzon’u ve Trabzonluların ne kadar Milliyetçi olduğunu biliriz. Trabzon’da bir Sivaslı, Bir Konyalı, Bir Kahramanmaraşlı, Bir Gaziantepli ya da bir Erzurumlu bakkal dükkanı bile açamazlar.

Trabzonlular o bakkaldan çiklet bile almazlar.

Hele konu Trabzonspor olursa, Trabzonlular Trabzonspor’un T’sine bile yaklaştırmazlar bir başka şehirden olanı

Ama İş dünyasının yakından tanıdığı ve başarılı olma noktasında Dev Dünya markalarının kendisiyle çalışmak için sıraya girdiği Erzurumlu hemşerimiz Abiş Hopikoğlu’nun başarılı çalışmalarını gören Trabzonlular, Erzurumlu Abiş Hopikoğlu’nu bir gözlerinden diğer gözlerine kıyamadıkları Trabzonspor Basketbol takımında uzun yıllar Başkan olarak tuttular.

Uzun yıllar Trabzonspor Basketbol Takımında Başkanlık yapan Abiş Hopikoğlu görevi süresince Trabzonspor Basketbol Takımına gerek maddi gerekse manevi birçok katkıda bulunmuştur.

İş dünyasında da başarılı çalışmalarıyla göz dolduran hemşerimiz Abiş Hopikoğlu, MNG Holding ve Çalık Holding gibi ülkemizin Dev kuruluşlarında CEO’luk yapmış ve Holdinglerin büyüme hızını artırmıştır.

Erzurum’da bugün halen 3 Bin kişiye iş istihdamı sağlayan MNG Alışveriş Merkezin’ni şehrimize kazandıran isim olan Abiş Hopikoğlu geçtiğimiz yıllarda yine Biricik oğlu Derviş Hopikoğlu’nun adını verdiği Karayolları semtinde bir Anaokulu yaptırarak Milli Eğitim Bakanlığına hediye etmiştir.

Genel Müdürü olduğu TV8’de her hafta Erzurum’un Dünya’ya tanıtılması için sanki Erzurum’un yerel kanalıymış gibi yaptırdığı yayınları hepimiz bilmekteyiz. Özellikle 2011 Kış Olimpiyatlarında günlerce Erzurum’dan Dünya’ya yayın yapan TV8 Erzurum’un tanıtım noktasında büyük rol oynamıştır.  

Yine geçtiğimiz yıllarda şehrimize Türkiye’den ve Dünya’dan yatırımcılar getirerek Erzurum’da istihdama katkı sunmak için çalışmalar yürütmüş ve halen bir çok Ülkelerden Türkiye’ye yatırım yapmak isteyen yabancı işadamlarını şehrimize yönlendirme noktasında aktif rol almaktadır.

Bu saydıklarım Abiş Hopikoğlu’nun şehrimize kazandırdıkları ve kazandırmak için çabaladıklarının birkaç tanesidir. Kimsenin bilmediği ve kimsenin bilmesini de istemediği onlarca hatta yüzlerce işini de buradan sayıp dökmek istemiyorum.

Uzun yıllar Türkiye’nin Dört Büyük Spor kulüplerinden birisi olan Trabzonspor’un Basketbol Takım Başkanlığı görevini sürdürmüş Abiş Hopikoğlu’nun Spor camiasındaki Lobisini de tartışacak ya da konuşacak değilim…

Şimdi bu nokta da sorsanız ki?

Süper Lig’de Erzurumspor’un Başkanı az önce söylediğiniz Ali Demirhan mı olmalı?

Yoksa Abiş Hopikoğlu mu?

Hiç Tereddütsüz Abiş Hopikoğlu derim…

Peki, Şimdi Gelelim Başkan Hüseyin Üneş’e…

Hüseyin Üneş’in Babasının şirketi olduğu bilinen Gurbetoğlu İnşaat’ın bu şehirde yolda yürürken yorulan bir yaşlı dinlensin diye yapmış olduğu bir tane taburesi, bir tane bankı var mı?

Bu arada merakımı gidermek için soruyorum. Hüseyin Üneş’in babasının firması olarak bilinen Gurbetoğlu İnşaat, İstanbul genelinde Belediyelere ait birçok iş yapan firma olarak biliniyor. Acaba Erzurum ve bölgesindeki belediyelerden de iş alıyor mu? (Not: Bu soruyu sadece merak ettiğim için sordum. Art niyet aramayın Lütfen!)

Erzurumspor Kulübüne bugüne kadar kaç lira bağış yaptığını bile bilmediğimiz Hüseyin Üneş’in önce çıkıp göreve geldiğinde söz veren yönetici arkadaşlarının kaçar Lira bu takıma verdiğiklerini açıklaması gerektiğini bir kez daha hatırlatayım…

Ha bu arada Eğer, Abiş Hopikoğlu Ne vermiş diye soracak olursanız. Kulüp’te ne Başkan ne de yöneticisi olmadığı halde Kulübe en fazla bağış yapan hemşerilerimiz arasında olduğunu görmeniz için kulübün geçmiş yıllardaki resmi bağışlarını bir gözden geçirmenizi tavsiye ederim…

Birde Hüseyin Üneş, sosyal medyadaki adamları vasıtasıyla Takıma kurumsallık kazandırdığını anlattırıp duruyor.

Yahu biz mi körüz. Yoksa siz mi konuşamayan dilsiz?

Hani nerede? ne kurumsallığı…

Üç tane lisanslı formayı bile satamıyorsunuz…

Sattıysanız çıkın açıklayın da Erzurumspor Store mağazasının karını zararını bilelim…

Yani lafı ne uzatayım…

Abiş Hopikoğlu’nun işi başından aşmış vaziyette…

Gece Uykularını Uçak yolculuklarında yapıyor…

Keşke zamanı olsa da gelip Erzurumspor’da Başkanlık yapsa…

O zaman görün bakalım Lobi nasıl yapılırmış…

Süper Lig’de Şampiyonluk Nasıl Kovalanırmış…

Dünyaca Ünlü Futbolcular Nasıl Transfer Edilirmiş…

Eğer Abiş Hopikoğlu, onca işinin arasında Erzurumspor’a zaman ayırıp Başkanlık yapacaksa bu teklifi bence önce Hüseyin Üneş’in kendisine götürmesi gerekir…

Çünkü Abiş Hopikoğlu’nun Mendilinden Hüseyin Üneş’e Beş Takım Elbise Çıkar….

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

  • Salı -6 ° / -16 ° Parçalı bulutlu
  • Çarşamba -12 ° / -21 ° Parçalı bulutlu
  • Perşembe -13 ° / -24 ° Güneşli