Mahmut Uçar, Önce teşhis, sonra tedavi…
AK Parti Yakutiye Belediye Başkan Adayı Dr. Mahmut Uçar, seçimleri kazanması halinde 31 Mart´tan sonraki yol haritasını işte böyle çizdi:
Tarih: 12.3.2019 00:29:03

 

 

Yerel seçimlere günler kala heyecanın tavan yaptığı Erzurum´da, AK Parti Yakutiye Belediye Başkan Adayı Mahmut Uçar Yenigün Gazetesine verdiği özel röpörtajda çok önemli açıklamalarda bulundu. Sorunların profesyonelce tespit edileceğini belirten Uçar, yönetim anlayışının kesinlikle “katılımcı” olacağının altını çizdi. 

AK Parti Yakutiye Belediye Başkan Adayı Dr. Mahmut Uçar, yerel seçimler öncesi YENİGÜN gazetesine verdiği açıklamada seçimleri kazanması halinde yapacaklarından bahsetti. Özellikle çok farklı bir belediyecilik anlayışıyla hizmet edeceğini belirten Uçar “İnşallah göreve geldiğimde öncelikle ilçemizin röntgenini çekeceğiz. Teknik anlamda neler yapılması gerektiği konusunda ciddi çalışmalar yürütüp, projelere halkımızla birlikte karar vereceğiz” dedi.

İşte AK Partili Uçar´la Yenigün Gazetesi Yayın Müdürü Mehmet Musa Çakır´ın yaptığı o söyleşi:

Keyifli okumalar… 

-Mahmut uçar kimdir? Kendinizden kısaca bahseder misiniz? 

1977 yılında Erzurum´un merkeze bağlı Soğucak, eski adıyla Soğukçermik köyünde doğdum. İlkokulu Soğucak köyünde, orta ve lise tahsilini Erzurum İmam Hatip Lisesi´nde tamamladım. Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirdikten sonra 4-5 yıllık hekimlik yaptım ve meslek hayatımın yüzde 60-70´i profesyonel yöneticilikle geçti. Ardından yaklaşık 8 yıl Erzurum ve Yalova illerindeki sağlık kurumlarında çeşitli kademelerde yöneticilik görevinde bulundum. Daha sonra Sağlık Bakanlığı Kuzey Doğu Anadolu Bölge Koordinatörlüğü görevini 2 yıl süre ile yürüttüm. 2015-2017 yılları arasında Erzurum Halk Sağlığı Müdürü olarak görev yaptım. Erzurum İl Sağlık Müdürlüğü görevindeyken 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Yakutiye ilçemizden belediye başkanı adaylığı için görevimden ayrıldım. Nasipse İnşallah 31 Mart´ta halkımız teveccüh ederse halkımıza hizmet etmeye devam edeceğim. 

-Koltuğa oturduktan sonra ilk icraatınız ne olacak? 

Biz ilk önce Yakutiye sınırındaki mahalle köylerimizin röntgenini çekmek istiyoruz. Yani her yerde heyetimle birlikte, mühendislerle, teknik ekibimle, işlerinde uzman kişilerle birlikte gerek köylerde gerek mahallerde toplantılar düzenleyeceğiz. Ne yapabiliriz konusunu vatandaşlarla birlikte masaya yatıracağız. Her gittiğimiz yerde saatlerce sürecek olan toplantılar yapacağız. Sorunları yerinde görüp, yerinde tespit edeceğiz. Gittiğimiz yerde cami, okul, tarla sulama sorunu her ne olursa olsun bütün bunları yerinde görüp değerlendirip vatandaşlarla koordineli bir şekilde ele alacağız. Plan projeleri birlikte yürüteceğiz. Her yerin stratejik planını oluşturacağız. 

-Bize Yakutiye tarifi yapabilir misiniz?

Yakutiye bölgesi tarihi misyonu olan bir bölgedir. 4 bin yıllık geçmişe dönmek zorundasınız. Daha da öteye gitmek gerekiyor. Yakutiye Erzurum´un özüdür. Kale içi denilen bölgemiz binlerce yıllık serüveni yaşatıyor. En son 1071´de Sultan Alparslan´ın Anadolu´ya girmesiyle 1072´de Ebul Kasımı görevlendirerek ilk Türk beyliğini Erzurum´da kurduruyor. Saltuklu Beyliği. Bugün bulunduğumuz tarihi yapılar Saltuklular´dan günümüze aktarılmıştır. Yakutiye bugün nazlı bir ceylan, nazlı bir gelin, bıyıkları yeni terlemiş bir delikanlı, savaşçı ve bir Alperendir. Yakutiye bizim gözbebeğimizdir. Yakutiye´nin ne demek olduğunu tarihi misyonunu teslim ederek biliyoruz. Ve inşallah değerini de bileceğiz. 

-Yakutiye bölgesi metruk binaların ve gecekonduların yoğun olduğu bir ilçe… Bu konuda bir yol haritanız var mı? 

Biz öncelikle belirttiğimiz gibi bütün bu konularımızı teknik anlamda donanımlı kişilerle ve vatandaşlarla ortak akıl yürüterek masaya yatıracağız. Mimarlar Odası ile üniversitemizle, mühendislerimizle, sivil toplum örgütleriyle ve gazetecilerimizle birlikte konuşacağız. Yani çoğulcu demokrasiyi bizler Yakutiye´de oluşturmak istiyoruz. Teknik açıdan sorunları bilmemiz için mazbatamızı alıp, sorunlara ciddiyetle yaklaşmamız gerekiyor. Büyükşehir Belediyesi ile de oturup, “orası sizin, burası bizim” demeden, ortaklaşa şehrimizi güzelleştirmeliyiz. İlla binalar yapmak veya yıkmak değildir bu, yeşil alanlar -işte millet bahçeleri- Ali Korkut Beyin başlatmış olduğu Hacı Cuma ve Üç Kümbetler gibi projeleri bizler de inceleyeceğiz ve çok büyük değişiklikler düşünmüyoruz. Çünkü onlar da bir emek verip hazırlamışlar. Belki küçük revizyonlarla tekrardan bir de teknik ekipler tarafından inceleyerek, -zaten benim haddime değil o projelerin iyi olup olmadığına karar vermek- işin teknik ekipleri tarafından değerlendirilip biran önce şehrin merkezini imar edeceğiz. 

- Tarihi dokuların korunması ve gün yüzüne çıkarılması noktasında ne planlıyorsunuz?

Eğer turist geldiğinde sadece dağa gitmesin istiyorsak, onların şehir merkezinde vakit geçireceği dokuları iyi tespit edip hizmete sunmamız gerekir. Bizim bir kere turistin 7-8 saat vakit geçireceği alanlar oluşturmalıyız. Tarihi yarımada, arena oluşturmamız gerekir. Yaya platformu oluşturarak, el sanatlarının, kıraathanelerin, yemek kültürünün yansıtılacağı alanlar oluşturmalıyız. Gelip beş dakikada fotoğraf çekilip gittikleri alanlar olmayacak. Açık hava müzesi şeklinde bir oluşumu kazandıracağız. 

-Diğer belediyelerle, özellikle de Büyükşehir Belediyesi ile ilişkiniz ne şekilde olacak 

Vakit kaybına yol açacak bu tür davranışlar içinde olmayacağız. Ben kişilik olarak hayatım boyunca olumlu ve ılımlı insan oldum. Ben iş odaklı bir insanım. Profesyonel anlamda bir iş ortaklığı varsa işimi konuşurum. İş yapmaya odaklanırım. Yakutiye Belediyesi olarak bütün kurumlarla, Çat Belediyesi ile Hınıs Belediyesi ile Oltu, Narman fark etmez, şehrimiz için atılacak bütün güzel adımlarda koordine olacağız. İyi geçinmemiz lazım. Kişisel kavga ya da egolar olamaz. Tabi ki bizler hizmet sunarken Büyükşehir´in daire başkanı gibi, şube müdürü gibi çalışmayacağız. Biz de müstakil bir belediyeyiz. Biz doğru bildiğimizle onları ikna edeceğiz, onlar doğru bildikleriyle bizleri ikna edecek. Veya ortak bir noktada buluşup şehrimiz için çalışacağız. Devasa planları yalnız yapmanız mümkün değil. Dolaysıyla kişisel hırslarımıza kurban edecek bir noktada değiliz.

-Hareketli nüfusu tutmak için proje var mı? 

Kendi halkınızın, yerel dinamiklerinizin de Yakutiye bölgesinde rahatlıkla vakit geçirmesi gerekiyor. Yıldızkentten, Dadaşkent´ten, Aziziye bölgesinden kalkıp gelen vatandaşların güzel vakit geçirebilmesi için projeler oluşturacağız. Yapacaklarımız sadece turistler için olmayacak. Diğer bölgelerimizin sosyal imkanlarını bizler Yakutiye´mizde sunacağız. Bu anlamda Yakutiye bölgesinin potansiyeli daha önemli noktadadır. Yakutiye´ye gelmek vatandaşlarımız için ödüllendirme şeklinde olacaktır. AVM olarak şehrimizde yeterince imkân var. Bizler o anlamda çarşılarımızı geliştireceğiz. Tarihi çarşılarımızı yaşanılır kılacağız. Yerel esnafı potansiyel olarak güçlendireceğiz. 

-AK Parti adayı olarak, yarın seçilirseniz siyaset ve yönetim anlayışınız nasıl şekillenecek? 

Biz bürokrasiden gelen insanlarız. Yıllarca devlet adına çalıştık. Yine devlet adına çalışacağız. Siyaset yaptığımız, gönül birliği içinde olduğumuz taraf bellidir. Ak Parti kimliğiyle devletimize hizmet vereceğiz. Hizmette hiçbir ırk, siyasi görüş, cinsiyet ve taassup gütmeden hizmetlerimizi sunacağız. Vatandaşlarımız AK Parti´yi biliyorlar. Bu anlamda hizmet aşkımız her şeyden önce gelecektir. 

-Sporla aranız nasıl? Yakutiyespor´a desteğiniz olacak mı? 

Ben sporun içinde olan bir insanım. Amatörde futbol oynadım. Vakit buldukça halı sahada top oynarım. Kaldı ki bir sağlıkçı olarak sağlıklı yaşam kültürünü bas bas bağıran bir insanım. Halkın sporla iç içe olması için emek veren bir insanım. Dolaysıyla sadece futbol değil, sportif aktivitelerin de önünü açacağız. Sağlık Müdürlüğü´nde yaptığımız çalışmalarımızı daha da güzel imkânlarla Yakutiye´mize kazandıracağız. 

-Ali Korkut “hazır belediye bırakıyorum” dedi, bu konuda ne düşünüyorsunuz ve Hacı

Cuma bölgesinde süren çalışmalar dâhilinde TOKİ ile yürütülen proje devam edecek mi? 

Belediyelerimiz çok güzel işler yapmışlar. Ve devam eden, devam edecek olan çok proje var. Hiç başlanılmamış olan projeler de var ki; Hacı Cuma bunlardan birisi. Bizler tasarruflarımızı hiç edecek konumda değiliz. Dolayısıyla projeleri teknik olarak inceleme fırsatım olmadı. Ben teknik eleman değilim. Konuya vakıf kişilerle, kurumlarla bakıp, revizyon gerekiyorsa yaparız, yoksa projeleri sürdüreceğiz. Ama temel olarak projelerimizi devam ettireceğiz inşallah… AK Parti belediyeleri ayağını yorganına göre uzatmış, belli tasarrufları, planları, projeleri, yapmış belediyelerdir. Teknik anlamda belediye başkanı olduğumuzda Ali Bey´in söylemiş olduğu durumu yerinde göreceğiz. Devletin mekanizmaları ve AK Parti yönetimi belli anlamda incelemeler yapıyor zaten. Dolayısıyla ben bu söyleme inanıyorum. Ayakları yere basan, borcu olmayan bir belediye olduğunu biliyoruz. Tabi geldiğimizde daha yakından göreceğiz bunu… 

Teşekkür ediyoruz…

Bu fırsatı verdiğiniz ben teşekkür ediyorum.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Mahmut Uçar Önce teşhis sonra tedavi
RECEP TAYYİP ERDOĞAN´A ERZURUM´DAN SESLENİYORUZ!
RECEP TAYYİP ERDOĞAN´A ERZURUM´DAN SESLENİYORUZ!
SAYIN CUMHURBAŞKANIM! ERZURUM´DA SENİN KURMUŞ OLDUĞUN VE HALEN GENEL BAŞKANLIĞINI YÜRÜTTÜĞÜN AK PARTİ´NİN İÇERİSİNDE HAK ETMEDİĞİ MEVKİ VE MAKAMLARA SENİN SAYENDE GELİP BUGÜN İSE SANA İHANET İÇERİSİNDE OLANLAR VAR...!
ERZURUM´DA HİÇ KİMSENİN YAPTIĞI YANINA KALMAYACAK
ERZURUM´DA HİÇ KİMSENİN YAPTIĞI YANINA KALMAYACAK
ERZURUM´DA HİÇ KİMSENİN YAPTIĞI YANINA KALMAYACAK
ERZURUM´DA AK PARTİ İÇERİSİNDEKİ AKP´LİLER BEL ALTI KAMPANYALAR YÜRÜTÜYOR
ERZURUM´DA AK PARTİ İÇERİSİNDEKİ AKP´LİLER BEL ALTI KAMPANYALAR YÜRÜTÜYOR
AK PARTİ İÇERİSİNDEKİ AKP´LİLER BEL ALTI KAMPANYALAR YÜRÜTÜYOR
AK PARTİ´NİN ERZURUM´DAKİ İL VE TÜM İLÇE TEŞKİLATLARINDA GÖREV ALAN YÖNETİCİLERİN TAMAMININ MORAL VE MOTİVASYONLARI İL BAŞKANI MEHMET EMİN ÖZ SAYESİNDE EN DÜŞÜK SEVİYELERDE SEYREDİYOR
AK PARTİ´NİN ERZURUM´DAKİ İL VE TÜM İLÇE TEŞKİLATLARINDA GÖREV ALAN YÖNETİCİLERİN TAMAMININ MORAL VE MOTİVASYONLARI İL BAŞKANI MEHMET EMİN ÖZ SAYESİNDE EN DÜŞÜK SEVİYELERDE SEYREDİYOR
AK PARTİ´NİN ERZURUM´DAKİ İL VE TÜM İLÇE TEŞKİLATLARINDA GÖREV ALAN YÖNETİCİLERİN TAMAMININ MORAL VE MOTİVASYONLARI İL BAŞKANI MEHMET EMİN ÖZ SAYESİNDE EN DÜŞÜK SEVİYELERDE SEYREDİYOR
ORHAN BULUTLAR PALANDÖKEN BELEDİYESİ´NDE NEYİ DİZAYN EDİYOR?
ORHAN BULUTLAR PALANDÖKEN BELEDİYESİ´NDE NEYİ DİZAYN EDİYOR?
ORHAN BULUTLAR PALANDÖKEN BELEDİYESİ´NDE NEYİ DİZAYN EDİYOR?
CUMHUR İTTİFAKI AZİZİYE´DE NE YAPACAK?
CUMHUR İTTİFAKI AZİZİYE´DE NE YAPACAK?
AZİZİYE´DE NELER OLUYOR? KİM ÖNDE? BU TAHMİNİ HERKES YAZSIN BİR KENARA! CUMHUR İTTİFAKI AZİZİYE´DE NE YAPACAK?
YAKUTİYE´DE MAHMUT UÇAR MI? YOKSA ALPER EMİNOĞLU MU?
YAKUTİYE´DE MAHMUT UÇAR MI? YOKSA ALPER EMİNOĞLU MU?
SEÇİME 12 GÜN KALA YAKUTİYELİ SEÇMEN KARARINI VERMİŞ GİBİ
ERZURUM´DA SEÇİMLER ÖNCESİ İHANET ÖN PLANDA
ERZURUM´DA SEÇİMLER ÖNCESİ İHANET ÖN PLANDA
SÖZDE MÜTEAHHİTLER, PANTOLON KATLAMACILARI AT HIRSIZLARI BU SEÇİMDE MECLİS ÜYESİ LİSTELERİNDE KENDİLERİNE YER BULAMAYINCA ÇAREYİ PARTİLERİNE VE LİDERLERİNE İHANET ETMEKTE BULDULAR
TARİH SENİ AFFETMEYECEK ALİ KORKUT
TARİH SENİ AFFETMEYECEK ALİ KORKUT
TARİH SENİ AFFETMEYECEK ALİ KORKUT
MEHMET SEKMEN KAZANIRSA ERZURUM KAZANIR? MAHMUT UYKUSUZ KAZANIRSA ERZURUM NE KAYBEDER?
MEHMET SEKMEN KAZANIRSA ERZURUM KAZANIR? MAHMUT UYKUSUZ KAZANIRSA ERZURUM NE KAYBEDER?
MEHMET SEKMEN KAZANIRSA ERZURUM KAZANIR? MAHMUT UYKUSUZ KAZANIRSA ERZURUM NE KAYBEDER?
MERAL AKŞENER ERZURUM´A GELDİĞİNDE BUHARA HASTANESİ CİVARLARINDA OFİSİ BULUNAN İŞADAMINI NEDEN ZİYARET ETTİ?
MERAL AKŞENER ERZURUM´A GELDİĞİNDE BUHARA HASTANESİ CİVARLARINDA OFİSİ BULUNAN İŞADAMINI NEDEN ZİYARET ETTİ?
MERAL AKŞENER ERZURUM´A GELDİĞİNDE BUHARA HASTANESİ CİVARLARINDA OFİSİ BULUNAN İŞADAMINI NEDEN ZİYARET ETTİ?
İYİ PARTİ PALANDÖKEN İLÇE BAŞKANI ALPARSLAN YAPAĞI ERZURUM HALKINA HAKARET ETME CESARETİNİ NERDEN ALIYOR?
İYİ PARTİ PALANDÖKEN İLÇE BAŞKANI ALPARSLAN YAPAĞI ERZURUM HALKINA HAKARET ETME CESARETİNİ NERDEN ALIYOR?
İYİ PARTİ PALANDÖKEN İLÇE BAŞKANI ALPARSLAN YAPAĞI ERZURUM HALKINA HAKARET ETME CESARETİNİ NERDEN ALIYOR?
ALKIŞLAR NACİ CİNİSLİ İÇİN
ALKIŞLAR NACİ CİNİSLİ İÇİN
İYİ PARTİ ERZURUM MİLLETVEKİLİ NACİ CİNİSLİ SEÇİM ÇALIŞMALARI KAPSIMINDA AŞKALE AK PARTİ İLÇE TEŞKİLATINI ZİYARET ETTİ. VATANDAŞLARIN SORUNLARINI DİNLEDİ "PARTİMİZ VE GÖRÜŞÜMÜZ NE OLURSA OLSUN HEPİMİZ KARDEŞİZ. HEPİMİZİN BAYRAĞI AYNI ÇOK ŞÜKÜR" DEDİ
İYİ PARTİ ÇOK İDDİALI OLDUĞU PALANDÖKEN´DE ÇOK GERİDE
İYİ PARTİ ÇOK İDDİALI OLDUĞU PALANDÖKEN´DE ÇOK GERİDE
CANAN UÇAR ÇOK ÖNDE BAŞLADIĞI SEÇİM YARIŞINI SANKİ ÇOK GERİDE BİTİRECEK GİBİ! NEDEN Mİ?
ERZURUMSPORU DOĞRADILAR
ERZURUMSPORU DOĞRADILAR
ERZURUMSPORU DOĞRADILAR
"ERZURUM ESNAFI KAN AĞLARKEN ISPARTA´DAN ESNAF GETİRMEK BU ŞEHRE İHANETTİR"
"ERZURUM ESNAFI KAN AĞLARKEN ISPARTA´DAN ESNAF GETİRMEK BU ŞEHRE İHANETTİR"
Rasim Fırat, Ali Korkut´un gider ayak yaptığı bu girişim yenilir yutulur cinsten değil.
Cuma Hutbesi - 15 Mart 2019
Cuma Hutbesi - 15 Mart 2019
15 Mart 2019 tarihli, "Çanakkale Zaferi ve Birlik Ruhu" konulu cuma hutbesi yayınlandı.
MURAT ALTAY YETKİLİLERİ GÖREVE ÇAĞIRDI
MURAT ALTAY YETKİLİLERİ GÖREVE ÇAĞIRDI
Erzurum´da işyerinin elektrik faturalarını ödeyemediği için elektrik sayacını söküp götüren Elektrik dağıtım şirketine isyan eden Erurumlu vatandaş Murat Altay, Yetkililerden yardım talep etti.
ERZURUM´DA İTTİFAKIN KALESİ AZİZİYE
ERZURUM´DA İTTİFAKIN KALESİ AZİZİYE
Muhammed Cevdet Orhan, 31 Mart yerel seçimlerinde oy oranını da yüzde 83 olarak belirledi.
TEŞEKKÜRLER AYDOĞAN SÜER
TEŞEKKÜRLER AYDOĞAN SÜER
ERZURUM´A KAZANDIRDIĞIN BU FESTİVALDEN ÖTÜRÜ BU ŞEHİR SANA HEP MİNNETTAR KALACAK
ŞENKAYA´DA DSP ADAYI SERHAT CAN EŞ İTTİFAKLARA KARŞI ÖNDE GİDİYOR
ŞENKAYA´DA DSP ADAYI SERHAT CAN EŞ İTTİFAKLARA KARŞI ÖNDE GİDİYOR
Erzurum´un Şenkaya ilçesinde DSP´den Belediye Başkan Adayı olan Serhat Can Eş, İttifaklara karşı Şenkaya´da halkımızın teveccühüyle büyük bir oy farkıyla seçimleri kazanacağız dedi.
MAHMUT UÇAR "Esnaflar Gönül Belediyeciliğinden Yana"
MAHMUT UÇAR "Esnaflar Gönül Belediyeciliğinden Yana"
Seçim çalışmaları kapsamında Sanayi sitesi esnafını ziyaret eden Cumhur İttifakı Yakutiye Belediye Başkan Adayı Mahmut Uçar, esnafın gönül belediyeciliğinin yanında olduğunu söyledi.
Mehmet Sekmen; ´Erzurum Bugün Nüfus Artışını Konuşuyor´
Mehmet Sekmen; ´Erzurum Bugün Nüfus Artışını Konuşuyor´
Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Abdurrahmangazi Mahallesi´ndeki TOKİ konutlarında ikamet eden vatandaşlarla bir araya geldi.
Meral Akşener´den büyük gaf: Yakında Trump da bana geçirir... Twit atarsa
Meral Akşener´den büyük gaf: Yakında Trump da bana geçirir... Twit atarsa
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, son seçim mitinginde ABD Başkanı Donald Trump ile ilgili büyük bir gaf yaptı. Akşener´in bu gafı sosyal medyada gündem oldu.
ERZURUMSPOR TRABZONSPOR MAÇI ALİ PALABIYIK´IN
ERZURUMSPOR TRABZONSPOR MAÇI ALİ PALABIYIK´IN
Spor Toto Süper Lig´in 26. haftasında oynanacak karşılaşmalarda görev alacak hakemler belli oldu.
‘Beka mücadelesinden galip çıkacağız´
‘Beka mücadelesinden galip çıkacağız´
Erdoğan, “CHP ve ittifak bunlar bayraklarımızı yakıyor biz Cumhur İttifakı olarak tankların önünde bayraklarımızla duruyoruz, farkımız bu. İşte 31 Mart bunun için bir beka meselesidir. Bu beka mücadelesinden hep birlikte galip çıkacağız.” diye konuştu.
Canan Uçar, "Yüreğinde Palandöken Olan Herkes Bizimle"
Canan Uçar, "Yüreğinde Palandöken Olan Herkes Bizimle"
İYİ Parti Palandöken Belediye Başkan Adayı Canan Uçar, "Palandöken Evimiz, Herkesi Bekleriz" dedi
AHMET DAVUTOĞLU ERZURUM´DA KİMLERLE TEMASTA
AHMET DAVUTOĞLU ERZURUM´DA KİMLERLE TEMASTA
Eski Başbakan Ahmet DAVUTOĞLU´nun seçim sonrası kurmayı planladığı parti yavaş yavaş somutlaşırken, Davutoğlu´nun Erzurum´da 2 isim ile temasa geçtiği haber merkezimize ulaşan bilgiler arasında.
Yerel seçim, erken genel seçime neden olur mu?
Yerel seçim, erken genel seçime neden olur mu?
AK Parti´nin bazı büyük kentleri kaybetmesi ya da AK Parti-MHP ittifakının yüzde 50 altında kalması erken genel seçim talebine neden olur mu?
Muhsin Murat Bingül ve Aliye Zeynep Bingül´e yapılan haksızlıklara Kim Dur Diyecek?
Muhsin Murat Bingül ve Aliye Zeynep Bingül´e yapılan haksızlıklara Kim Dur Diyecek?
Fransa´da Yapılan 2019 INAS´ta “Gurur Kaynaklarımızın Adeta Madalyaları Farklı Uygulama Sonucu Gasp Edilmiştir"
MUHAMMED CEVDET ORHAN İDDİALI KONUŞTU, REKOR KIRACAĞIZ
MUHAMMED CEVDET ORHAN İDDİALI KONUŞTU, REKOR KIRACAĞIZ
AK Parti Aziziye Belediye Başkan Adayı ve Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, "Aziziye´yi rekor bir farkla kazanacağız" dedi.
Muhsin Murat Bingül ve Aliye Zeynep Bingül´e yapılan haksızlıklara Kim Dur Diyecek?
Muhsin Murat Bingül ve Aliye Zeynep Bingül´e yapılan haksızlıklara Kim Dur Diyecek?
Fransa´da Yapılan 2019 INAS´ta “Gurur Kaynaklarımızın Adeta Madalyaları Farklı Uygulama Sonucu Gasp Edilmiştir"
ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ OLALI ŞEHİRLE HİÇ BU KADAR BÜTÜNLEŞMEMİŞTİ
ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ OLALI ŞEHİRLE HİÇ BU KADAR BÜTÜNLEŞMEMİŞTİ
Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı ve yönetimi, Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) Erzurum Şubesini ziyaret etti.
Mahmut Uçar´dan Tıp Bayramı mesajı
Mahmut Uçar´dan Tıp Bayramı mesajı
AK Parti Yakutiye Belediye Başkan Adayı Dr. Mahmut Uçar, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.
ERZURUM ESNAFININ SABRINI MI SINIYORSUNUZ BEYLER?
ERZURUM ESNAFININ SABRINI MI SINIYORSUNUZ BEYLER?
SEÇİMLERE GÜNLER KALA YAKUTİYE KENT MEYDANINI ISPARTA FİRMASINA KİRALAYARAK YÖRESEL ÜRÜNLER FUARI AÇTIRMAK KİMİN AKLINA GELDİ?
WhatsApp o hesapları kapatacak!
WhatsApp o hesapları kapatacak!
Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp pek çok kullanıcıyı yakından ilgilendiren bir karara imza attı
ORHAN, CUMHUR İTTİFAKI AZİZİYE İÇİN TEMİNATTIR
ORHAN, CUMHUR İTTİFAKI AZİZİYE İÇİN TEMİNATTIR
Aziziye Belediye Başkanı ve Aziziye Belediye Başkan Adayı Muhammed Cevdet Orhan, Cumhur İttifakı, Aziziyemizin geleceği adına en büyük teminattır.
 ‘2019 Yılı En İyi 100 Lise´ sıralamasını açıkladı
‘2019 Yılı En İyi 100 Lise´ sıralamasını açıkladı
Milli Eğitim Bakanlığı, ‘2019 Yılı En İyi 100 Lise´ sıralamasını yayımladı. Erzurum´da eğitim-öğretim hizmeti veren 1 okul listeye girmeyi başardı.
Mahmut Uçar, 1 Nisan Yakutiye İçin Bir Bahar Olacak
Mahmut Uçar, 1 Nisan Yakutiye İçin Bir Bahar Olacak
AK Parti Yakutiye Belediye Başkan Adayı Mahmut Uçar, "31 Mart´ta Yakutiye Belediyesinde AK Parti Bayrağının Dalgalanmaya Devam Edeceğinden Hiçbir Tereddütümüz Yok"
Aylığa etkisi olmayan primlerin iadesi mümkün mü?
Aylığa etkisi olmayan primlerin iadesi mümkün mü?
Bir kişinin iki farklı statüde aynı anda sigortalı olması ve prim ödemesi halinde, ödenen primlerden yalnızca geçerli statüde olanları emekli aylığına yansıtılıyor. Aylığa etkisi olmayan primler iade alınabiliyor
CANAN UÇAR HIZINI KESMİYOR
CANAN UÇAR HIZINI KESMİYOR
İYİ Parti Palandöken Belediye Başkan Adayı Canan Uçar, "31 Mart´ta kucaklaşalım ve bunlara bir ders verelim"
Cumhurbaşkanı Erdoğan´dan muhalefete anket göndermesi
Cumhurbaşkanı Erdoğan´dan muhalefete anket göndermesi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, ´Büyük Sivas Buluşması´nda konuştu. Erdoğan, "Muhalefet sabah akşam bir başka anket firmasıyla seçim falı açarken, biz haftanın 7 günü sahadayız, sokaktayız, insanımızın arasındayız." dedi.
BİZE ULAŞIN!

/resimler/2015-3/27/0251129723971.jpg

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Erzurum için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:43 07:28 12:27 14:51 17:09 18:41